Banánovník Dwarf Cavendish (Musa acuminata) 5 semen

Tento trpasličí banánovník se dorůstá výšky 3 m! Plodí jedlé banány, takže sklízet můžete u sebe v zahradě či obývacím pokoji! Hodí se pro pěstování v nádobách, ale i zahradě. Balení obsahuje 5 semen.  Více informací

39 Kč
34 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 02.04

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Banánovník Dwarf Cavendish - Musa Acuminata

Banánovníky jsou jedním z prvních stromů, které přicházejí na mysl, když si představíme tropy. Nicméně, věděli jste, že se nejedná o strom? Je to vlastně největší bylina na světě!

Bez ohledu na to, jak velkou máte zahradu, banánovník bude slušet každé! I přesto, že většina druhů prospívá spíše v teplejších klimatech, existují i takové, které jsou mrazuvzdorné! S úspěchem lze banánovníky také pěstovat v zimních zahradách a interiérech!

Musa acuminata pochází z jihovýchodní Asie. Z kmenu vyrůstají protáhlé zelené listy dlouhé až 4,5 m. Tato trpasličí odrůda Cavendish banánů se dorůstá pouhých 3 m. Ačkoliv je její výška poměrně nízká, plodí jedlé banány. Ty se na rostlině objevují do 3 let od výsadby! Jsou sice menší než běžně dostupné banány, ale sklízet je můžete u sebe doma či v zahradě!


Jak pěstovat banánovník

  • Banánovníky nejsou náročné na pěstování. Daří se jim v obyčejné zahradní půdě, která je dobře odvodněná a bohatá na živiny. Vyžaduje chráněné, slunné stanoviště. Půdu udržujeme vlhkou, ne zamokřenou. Hlavně v zimních měsících hrozí, že rostlinám vlivem vlhka uhnijí kořeny. Na přezimování banánovníku je potřebná teplota 10-20 ° C. Při pěstování v zahradě banánovník přikryjeme plachtou či mulčem. Před zimováním banánovníku ořežeme listy, na jaře znovu obrazí.

  • Obal semene před samotným výsevem musíme narušit, nejlépe obrousit (skarifikovat). Následně je umístíme do teplé vody minimálně na 48 hodin. Semena vysazujeme do hloubky 2cm. Vyklíčí zhruba do 1 měsíce při stálé teplotě 23-25 ° C.

  • Pěstební substrát by měl být těžší s vysokým podílem organické hmoty. Nejlépe s obsahem rozložené chlévské mrvy, a přitom propustný. Vhodné je tedy míchat ho s pískem a rašelinou. Optimální hodnota je pH 7. Zasolení banánovníky nesnáší.

  • K rychlému růstu doporučujeme přibližně v polovině jara hnojit rychle rozpustnými hnojivy na bázi dusíku. Pravidelně přihnojujeme také draslíkem.

  • Banánovníky netrpí v našich podmínkách chorobami ani škůdci, kteří by je ohrožovali. Avšak dáváme pozor, aby rostliny nebyly v trvale vlhké půdě. Obzvláště v zimních měsících hrozí zahnívání kořenů a s tím spojený úhyn rostlin.Zdroje fotografií:
By Miya.m - Miya.m's file, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4908396

Parametry a specifikace

Druhbanánovník

Návod k pěstování

  • Jak pěstovat banánovník

    Postupný návod, který Ti pomůže od výsevu až po sklizeň.

    Zadej email. Pošlu potvrzovací email a můžeme začít.