Banánovník Dwarf (Musa acuminata) 5 semen

Tento trpasličí banánovník se dorůstá výšky 3m! Plodí jedlé banány, takže sklízet můžete u sebe v zahradě či obývacím pokoji. Hodí se pro pěstování v nádobách, ale i zahradě. Balení obsahuje 5 semen.  Více informací

39 Kč
34 Kč bez DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Banánovník Dwarf - Musa acuminata- 5 semen

Banánovníky jsou jedním z prvních stromů, které přicházejí na mysl, když si představíme tropy. Nicméně, věděli jste, že se nejedná o strom? Je to vlastně největší bylina na světě!

Bez ohledu na to, jak velkou máte zahradu, banánovník bude slušet každé! I přesto, že většina druhů prospívá spíše v teplejších klimatech, existují i takové, které jsou mrazuvzdorné! S úspěchem lze banánovníky také pěstovat v zimních zahradách a interiérech!

Musa acuminata pochází z jihovýchodní Asie. Z kmenu vyrůstají protáhlé zelené listy dlouhé až 4,5 m. Tato trpasličí odrůda banánů se dorůstá pouhých tří metrů. Ačkoliv je její výška poměrně nízká, plodí jedlé banány. Ty se na rostlině objevují do 3 let od výsadby! Jsou sice menší než běžně dostupné banány, ale sklízet je můžete u sebe doma či v zahradě.


Jak pěstovat banánovník

  • Banánovníky nejsou náročné na pěstování. Daří se jim v obyčejné zahradní půdě, která je dobře odvodněná a bohatá na živiny. Vyžaduje chráněné, slunné stanoviště. Půdu udržujeme vlhkou, ne zamokřenou. Hlavně v zimních měsících hrozí, že rostlinám vlivem vlhka uhnijí kořeny. Na přezimování banánovníku je potřebná teplota 10-20 ° C. Při pěstování v zahradě banánovník přikryjeme plachtou či mulčem. Před zimováním banánovníku ořežeme listy, na jaře znovu obrazí.

  • Obal semene před samotným výsevem musíme narušit, nejlépe obrousit (skarifikovat). Následně je umístíme do teplé vody minimálně na 48 hodin. Semena vysazujeme do hloubky 2cm. Vyklíčí zhruba do 1 měsíce při stálé teplotě 23-25 ° C.

  • Pěstební substrát by měl být těžší s vysokým podílem organické hmoty. Nejlépe s obsahem rozložené chlévské mrvy, a přitom propustný. Vhodné je tedy míchat ho s pískem a rašelinou. Optimální hodnota je pH 7. Zasolení banánovníky nesnáší.

  • K rychlému růstu doporučujeme přibližně v polovině jara hnojit rychle rozpustnými hnojivy na bázi dusíku. Pravidelně přihnojujeme také draslíkem.

  • Banánovníky netrpí v našich podmínkách chorobami ani škůdci, kteří by je ohrožovali. Avšak dáváme pozor, aby rostliny nebyly v trvale vlhké půdě. Obzvláště v zimních měsících hrozí zahnívání kořenů a s tím spojený úhyn rostlin.Zdroje fotografií:
By Miya.m - Miya.m's file, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4908396
By Joydeep, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21743374

Parametry a specifikace

Druhbanánovník

Návod k pěstování

  • Jak pěstovat banánovník

    Postupný návod, který Ti pomůže od výsevu až po sklizeň.

    Zadej email. Pošlu potvrzovací email a můžeme začít.