Banánovník růžový (Musa ornata) 5 semen

Zakrslý a velmi okrasný, růžový druh banánovníku. Vytváří růžové květy pastelové barvy s oranžovými tyčinkami a velké strakaté listy. Vhodný do jakéhokoli interiéru či zimní zahrady. Balení obsahuje 5 semen. Více informací

49 Kč
43 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 02.12

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Banánovník růžový - Musa ornata - 5 semen

Banánovníky jsou jedním z prvních stromů, které přicházejí na mysl, když si představíme tropy. Nicméně, věděli jste, že se nejedná o strom? Je to vlastně největší bylina na světě!

Bez ohledu na to, jak velkou máte zahradu, banánovník bude slušet každé! I přesto, že většina druhů prospívá spíše v teplejších klimatech, existují i takové, které jsou mrazuvzdorné! S úspěchem lze banánovníky také pěstovat v zimních zahradách a interiérech!

Tato okrasná zahradní rostlina je původem z Indie, Bangladéše a Myanmaru (Barmě). Dorůstá se do výšky cca 3 m. Růžový banánovník se mu říká proto, že jeho květy jsou jasně pastelově růžové barvy. Listy mají robustní střední žebro a jsou šedozelené až zelené, podlouhlé a 1,8 m dlouhé. Plody jsou jedlé, ale vzhledem k velkému množství semen nejsou ke konzumaci vhodné. Tento banánovník je zajímavý především svým květem, který je velmi atypický a vznešený.


Jak pěstovat banánovník 

  • Banánovníky nejsou náročné na pěstování. Daří se jim v obyčejné zahradní půdě, která je dobře odvodněná a bohatá na živiny. Vyžaduje chráněné, slunné stanoviště. Půdu udržujeme vlhkou, ne zamokřenou. Hlavně v zimních měsících hrozí, že rostlinám vlivem vlhka uhnijí kořeny. Na přezimování banánovníku je potřebná teplota 10-20 ° C. Při pěstování v zahradě banánovník přikryjeme plachtou či mulčem. Před zimováním banánovníku ořežeme listy, na jaře znovu obrazí.

  • Obal semene před samotným výsevem musíme narušit, nejlépe obrousit (skarifikovat). Následně je umístíme do teplé vody minimálně na 48 hodin. Semena vysazujeme do hloubky 2cm. Vyklíčí zhruba do 1 měsíce při stálé teplotě 23-25 ° C.

  • Pěstební substrát by měl být těžší s vysokým podílem organické hmoty. Nejlépe s obsahem rozložené chlévské mrvy, a přitom propustný. Vhodné je tedy míchat ho s pískem a rašelinou. Optimální hodnota je pH 7. Zasolení banánovníky nesnáší.

  • K rychlému růstu doporučujeme přibližně v polovině jara hnojit rychle rozpustnými hnojivy na bázi dusíku. Pravidelně přihnojujeme také draslíkem.

  • Banánovníky netrpí v našich podmínkách chorobami ani škůdci, kteří by je ohrožovali. Avšak dáváme pozor, aby rostliny nebyly v trvale vlhké půdě. Obzvláště v zimních měsících hrozí zahnívání kořenů a s tím spojený úhyn rostlin.Zdroje fotografií:
By Meneerke bloem - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8559703
By Raffi Kojian - http://Gardenology.org, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=14651056

Parametry a specifikace

DruhBanánovník