Eukalyptus globulus (Eucalyptus globulus) 10 semen

Eukalyptus globulus patří mezi nejznámější eukalypty pěstované pro své aromatické silice. Vytváří větší kulaté, voskované listy které voní charakteristickou vůní eukalyptu. Balení obsahuje 12 semen. Více informací

49 Kč
43 Kč bez DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Eukalyptus globulus - Eucalyptus globulus - 10 semen

Blahovičník či jinak eukalyptus je velmi rychle rostoucí strom s modrošedými nebo zelenými listy. Rod Eucalyptus obsahuje přes 600 druhů a všechny z nich jsou původem z Austrálie. Má bělavé květy. V našich podmínkách může dorůstat až 2 m. Patří mezi nejúčinnější přírodní léky na planetě. Je oblíbenou potravou pro koaly.

Pomáhá v léčbě astmatu, onemocnění dýchacích cest či bronchytidě. Eukalyptové silice se pro svoji vůni používá při výrobě parfémů a různých esenciálních olejů. Olej z eukalyptu lze také použít jako podpůrný prostředek při léčbě a hojení drobnějších ranekEukalyptus je rovněž dobrým insekticidem a repelentem.


Jak pěstovat eukalyptus

  • Vyžaduje světlé místo bez přímého slunce. Nejlepší je místo s rozptýleným světlem. Zálivka by měla být dostatečná, vyvarujeme se však přemokření. Rostlinám pěstovaným v interiéru prospívá letnění v polostínu. V létě mladé rostliny zaštipujeme, aby se bohatě větvily. Vyžaduje spíše chladnější teploty, nejméně však 7 ° C. Každý rok na jaře rostlinu přesazujeme. Substrát doplňujeme o rašelinu.

  • Semena vyséváme je nejlépe v únoru nebo v březnu. Výsev se provádí na povrch substrátu. Substrát by měl být složený z 60% zahradnickým substrátem a ze 40% rašelinou. Substrát udržujeme stále vlhký, ale nikdy by neměl být přemokřený, protože by se na něm mohla objevit plíseň. Ideální teplota pro klíčení je kolem 18 °C. Semenáčky umístíme do folie na světlé stanoviště. Semena klíčí do 14 dní.

  • Vhodným substrátem pro pěstování je směs drnovky a kompostové či listové zeminy, doplněná o říční písek.

  • Hnojivo aplikujeme vždy od dubna do srpna každé 2 týdny komplexním minerálním hnojivem pro pokojové rostliny.

  • Rostlina netrpí škůdci ani chorobami.

Zdroj fotografií:
By Ian Brooker and David Kleinig - https://biocache.ala.org.au/occurrences/11bb683d-b876-4ccd-8afc-8c5f7d4a6ac3, CC BY 3.0 au, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=80482632
By Forest & Kim Starr, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6154620

Parametry a specifikace

Druheukalyptus