Heřmánek pravý Bohemia

Aromatický a léčivý heřmánek nesmí chybět na žádné zahradě! Skvěle se hodí také pro řez do vázy, kdy provoní celý dům! Balení obsahuje 0,2g osiva.  Více informací

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Chamomilla recutita

Pochází z východního Středomoří a Přední Asie. Jedná se o jednoletou bylinu, která se vyznačuje bohatě rozvětvenou lodyhou, která je až 50 cm vysoká. Listy jsou dvakrát až třikrát zpeřené. Květy jsou bílé se žlutým středem. Vykvétá od května až do října. Heřmánek se používá v podobě heřmánkového čaje, kloktadla. Jako nosní dětský olejíček nebo heřmánkové obklady a koupele, které mají zklidňující účinky. Použití v lékařství i v léčitelství je rozsáhlé.

Jak pěstovat heřmánek

  • Vyžaduje plné slunce, nebo velmi světlé stanoviště. Nadměrné vlhko ani nadměrné sucho mu nesvědčí. Během pěstování udržujeme okolí rostliny v bezplevelném stavu.

  • Podzimní výsev (Od srpna do začátku října) je vhodný do oblastí s pravidelnými podzimními srážkami a tam, kde mrazy nastupují až po 20 říjnu. Jarní výsev provádíme v březnu až dubnu do vlhké půdy.

  • Vyžaduje lehkou hlinitopísčitou půdou, která obsahuje dostatečné množství živin. Nesnáší půdy kyselé!

  • Heřmánek nesnáší hnojení čerstvou chlévskou mrvou. Pokud nebyl pozemek dostatečně vyhnojen před výsadbou, aplikujeme dávku 100 kg 40% draselné soli a 100 kg superfosfátu na hektar.

  • Heřmánek poškozuje především savý hmyz. Jsou to pidikřísek zemákový, pidikřísek zelenavý, mšice maková, mšice slívová, mšice bodláková, třásněnka obecná, třásněnka zahradní a někdy i ploštice, klopušky, zejména klopuška hajní. K ochraně používáme především insekticidy s krátkou ochrannou lhůtou (7 dnů), které lze využít před sklizní, např. Nogos EC 50, Phosdrin 24 EC a nebo proti mšicím Pirimor DP.

  • Květy sklízíme ihned po rozkvětu. Postupně probírkou, aby se nezačaly rozpadat při tvorbě semen.

Parametry a specifikace

Druh heřmánek
Měsíc výsevu Říjen, Září, Srpen