Letničky k řezu - Směs druhů a barev - semena 1 g

Letničky vhodné k řezu a skupinovým výsadbám. Speciálně vytvořená směs zaručí barevnou sladěnost záhonu a kontinuální kvetení až do zámrazu. Balení obsahuje 1g osiva. Více informací

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Směs letniček - k řezu

Rozkvetlou zahradu bez letniček si neumí představit asi nikdo z nás. Letničky se uplatní v každé zahradě! Nejsou náročné na pěstování. Doře rostou tam, kde je dostatek slunce a propustná půda. Zpestří zahradu až do plného podzimu. Jsou vhodné i pro vysazování do nádob. Výhodou letniček je i jejich schopnost dočasného vyplnění prázdných míst, do nichž se ještě nerozrostly trvalky, okrasné trávy či jiná výsadba. Mnoho letniček je vhodných k řezu a sušení. Lze z nich dělat kytice do suchých vazeb či dekorace např. na věnce. Všechny letničky jsou jednoleté rostliny, takže jejich vysázením se Vám na další rok opět uvolní místo pro další výsadbu. Pokud jste se tedy ještě nerozhodli, jaké trvalky budou zdobit Vaši zahradu, určitě zvolte speciálně namíchané letničkové směsi. Směsi barevně korespondují a zaručí kontinuální kvetení po celé léto!

Jak pěstovat letničky

  • Letničky potřebují hlavně dostatek světla a pravidelnou závlahu. Během růstu pravidelně odplevelujeme záhon, kde rostliny rostou. Odstraňováním odkvetlých květů podpoříme kontinuální kvetení.

  • Letničky vysazujeme na pozemek po 15. květnu (kdy už nehrozí výskyt přízemních mrazíků). Spon při výsadbě je různý, nejčastěji sadíme ve sponu 20 x 20 centimetrů, nebo 30 x 30 centimetrů - záleží na výšce a šířce rostliny, které vysazujeme.

  • Vhodná je lehčí propustná zemina. V jílovitých a zamokřených půdách se rostlinám nedaří.

  • Před výsadbou je vhodné do záhonu zapravit dobře uleželý kompost či hnůj. Rostliny můžeme během vegetace přihnojovat vodorozpustným hnojivem určeným pro kvetoucí rostliny. Zapravením organického materiálu před výsadbou dodáme rostlinám potřebné množství živin pro jejich růst, hnojení v tomto případě není vhodné.

  • U letniček se nejčastěji setkáme s chorobami, které způsobují patogenní houby. Projevují se různě zbarvenými povlaky, skvrnami a zahnívajícími místy na všech částech rostlin. Patří sem například padlí, plíseň šedá a rzi. Z živočišných škůdců se na rostlinách objevují především třásněnky, molice, mšice, žravé housenky různých motýlů či brouci. Rostliny proti houbám ošetřujeme mořením osiva či postřikem fungicidy. Proti hmyzím škůdcům rostliny bráníme speciálními insekticidy.

  • Letničky, které jsou vhodné pro řez do vázy řežeme dle potřeby. U letniček určených k sušení rostliny po řezu okamžitě umístíme do dobře větrané,stinné, suché a neprašné místnosti, kde je zavěsíme květem dolů a necháme vyschnout.

Parametry a specifikace

Druh směs
Měsíc výsevu Březen