Okrasné papričky - Plamínek - semena 0,3 g

pošli přes

Seva Seed / Moravia zahradní potřeby

Okrasné papričky Plamínek

Polopozdní odrůda okrasné papriky. Dorůstá do výšky až 100 cm. Plody jsou převislé, zvonkovitého tvaru. Je silně pálivá. Je určena pro pěstování do větších nádob a na balkóny, nebo zahrádky na výslunné, chráněné stanoviště. Balení obsahuje 0,2g osiva. Více informací

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Papričky okrasné

 

PLAMÍNEK SMĚS


Jednoletá rostlina s plody ve směsi barev. Pěstujeme jako letní a podzimní hrnkovou kulturu.

Papričky jsou náročné na teplo, vyžadují lehčí, na humus bohatou zeminu.

Jsou jedlé ale pálivost mají na úrovni silně pálivých chilli paprik.

 

Kolekce DUO - nízké, kompaktní, pouze 15 – 20 cm vysoké rostliny nesou svazek menších jehlancovitých plodů. Plody se vyvíjí nad úrovni listů, jsou proto výrazně dekorativní. Směs odrůd PLAMÍNEK ČERVENÝ a PLAMÍNEK ŽLUTÝ, jejichž  semena  jsou ve směsi barevně odlišena; barva semen odpovídá barvě plodů rostlin, které z nich vyrostou.

Capsicum sp. / Papričky okrasné

počet semen v gramu200 (15 g na 1 000 rostlin)
výsevúnor až květen; 20°C
předpěstování2 až 3 měsíce; 18°C
výsadbakvěten až srpen do sponu 20 x 20 cm
termín kveteníčervenec až prosinec

Jak pěstovat papriky

 • Vyžaduje teplé slunné, chráněné stanoviště. Optimální rozmezí teplot během vegetace je 18–23°C. Teploty pod 14 a nad 30°C jsou extrémní a paprikám nesvědčí. Papriky vysazujeme po 2 vedle sebe. Papriky je vhodné průběžně vyvazovat. Ideální je uchycení rostliny k vedoucí tyči jak u spodní části rostliny, tak i u horní části. Důležitá je pravidelná zálivka a i vytrhávání plevele okolo rostlin. V žádném případě zalévání a kropení neprovádíme za přímého slunce, protože bychom je spálili.Ve fóliovníku či skleníku vyrostou papriky také mnohem rychleji, hlavně díky teplotě a vlhkosti. Papriky pravidelně kontrolujeme, zda-li nejsou napadeny škůdci, či se neprojevují příznaky fyziologických či houbových chorob.

 • Papriky vyséváme od ledna nejpozději do konce března. Abychom si výsev usnadnili, můžeme je vysazovat do rašelinových jiffů. Pokud volíme výsadbu do substrátu, měl by obsahovat perlit smíchaný ve vhodném poměru s na živiny bohatou zeminou. Použít tedy můžeme speciální substrát pro výsev, který smícháme s perlitem či pískem. Semena vysazujeme cca 1 cm hluboko. Vysazená semena ošetříme Previcurem, zajistíme tak ochranu proti padání klíčních rostlin. Teplota by se musí pohybovat okolo 25 stupňů Celsia. Vlhkost vzduchu by se pro správný růst sazenic neměla měnit. Semenáčky potřebují hodně světla, aby se nevytahovaly. Když na malých rostlinách vyraší alespoň dva lístečky, je čas přesadit je do květináče. Rostliny s kořenovým balem přepichujeme na trvalé stanoviště do sponu 60–70 cm x 25–40 cm.

 • Papriky vyžadují humózní, živnou půdou s dostatkem dostupné půdní vody a pH v rozmezí 6,5–7,5.

 • Základním hnojením je zapravit do půdy, kde budeme papriky vysazovat, vyzrálý kravský hnůj, popřípadě kompost. Toto hnojení provádíme na podzim. Na podzim zároveň plochu povápníme dávkou cca 3,6 kg/m2 mletého vápence nebo 2 kg/m2 dle půdy na stanovišti. Před výsadbou je vhodné zapravit do půdy 50 – 70 g/m2 NPK hnojiva s vyšším podílem dusíku. Během vegetace pak přihnojujeme vodorozpustným NPK hnojivem - Cererit, Kristalon. Důležité je, aby vodorozpustné hnojivo zároveň obsahovalo mikroprvky! Hnojivo aplikujeme každých 14 dní.

 • Papriky bývají napadány savými škůdci jako jsou mšice, molice, nebo svilušky. K ochraně můžeme použít přípravek Mospilan, Decis Mega či přípravek Symfonie od Natury.

  Při velké vzdušné vlhkosti mohou být napadány plody plísněmi a houbami. Nejznámějšími houbovými chorobami je šedá a bílá hniloba. Ochranou proti těmto houbovým chorobám je vhodný přípravek Ortiva.

  nebezpečná je bakteriální skvrnitost rostlin paprik. Nekrotické plody zasažené touto skvrnitostí většinou praskají a jsou zničeny. Různobarevné skvrny zejména na plodech způsobuje bakteriálné nemoc zvaná bronzovitost. Při těchto napadeníxh rostlin je nejlepším způsobem jejich likvidace.

  Nedostatek vápníku v půdě, nepravidelné zavlažování, či přítomnost draslíku v půdě způsobuje fyziologické poruchy. Tyto nedostatky se mohou projevit poruchami plodů,listů, květů, které bývají často zaměňovány za plísňové onemocnění. V případě, že jsou rostliny napadeny nekrózou, dodržujeme rovnoměrnou závlahu, dostatečnou výživu a ošetříme je například účinným chloridem vápenatým nebo speciálním listovým hnojivem.

 • Papriky pěstované pro zelené plody sklízíme již v polovině července. Plody červené nebo žluté sklízíme až koncem srpna a v září. Kořeninové papričky (chilli) sklízíme na podzim, pokud je pěstované venku či ve skleníku.

Parametry a specifikace

Druhpaprika
Měsíc výsevuÚnor

Návod k pěstování

 • Jak pěstovat papriku

  Postupný návod, který Ti pomůže od výsevu až po sklizeň.