Kadeřávek (Brassica oleracea) semena 0,8g

Raný výnosný polovysoký kadeřávek, odolný vybíhání do květu s velkou odolností mrazů. Listy zkadeřené, křehké a jemné. Více informací

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pěstík.cz - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Brassica oleracea convar. Acephela

Rostlina je bohatá na vitamín A, C, E a minerální látky zejména železo, vápník, hořčík, draslík a fosfor. Jeho dalším plus je vysoký obsah vlákniny, která podporuje správnou funkci střev. Snižuje hladinu cholesterolu.V kuchyni se uplatňuje jako kapusta nebo špenát.

Kadeřávek je dvouletka. Tvoří košťál vysoký kolem 1 m, který nese růžici zkadeřených listů. Každý list je poměrně velký a váží zhruba 150 - 200 g. Listy jsou zelené nebo karmínové barvy.

Jak pěstovat kadeřavou kapustu

 • Vyžadují světlé a nebo polostinné stanoviště. Na začátku léta rostliny vyžadují velké množství vody. Půda by neměla nikdy vyschnout. Okolí rostlin pravidelně okopáváme a zbavujeme plevelů. Pravidelně také vápníme a hnojíme. Pokud rostliny hodně narostou a nejsou stabilní, zapíchneme ke každétčku a přivážeme je.

 • Semena vyséváme přímo na záhon od konce května do poloviny června ve sponu 50 až 60 x 50 cm.

 • Rostliny prospívají na propustných, středně těžkých až těžkých hlinitých půdách, které byly důkladně vyhnojené. Na podzim půdy zasypeme vápencem k udržení správného zasaditého pH.

 • Cca 2 týdny před výsadbou aplikujeme 60 g univerzálního NPK hnojiva nebo granulovaného hnoje na metr čtvereční. Následně pravidelně přihnojujeme a vápníme.

 • Nejčastější škůdce kapusty je dřepčík zelný, bělásek zelný a plodomorka zelná. Z chorob způsobuje škody především nádorovitost košťálovin.

  Na plodomorku zelnou je vhodné použít syntetické insekticidy nebo přípravky na bázi 'Bacillus thuringiensis' v době líhnutí housenek z vajíček.

  Proti nádorovitosti košťálovin je vhodné vápnění pozemků, použití dusíkatého vápna, likvidování postižených rostlin a dezinfikování zeminy.

  Před bělásky lze rostliny chránit tak, že je vysázíme např. mezi rajčata.

 • Listy sklízíme od léta až do zimy. Sbírají se spodní listy, vrchol opakovaně přirůstá.

Parametry a specifikace

Druhkadeřávek
Měsíc výsevuBřezen, Duben