Goji - Kustovnice (Lycium chinense) 7 semen

Keř s velmi dekorativními květy a plody obsahujícími značné množství vitamínů. Tradičně se plody využívají jako sušené a přívají se do pokrmů jako například rýže. Balení obsahuje 7 semen. Více informací

42 Kč
37 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem do 5 dnů

Zboží k vám dorazí 27.09

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Goji

Pochází z Asie a v našich podmínkách je plně mrazuvzdorná. Jedná se o vzrůstný, opadavý, trnitý keř, který dorůstá 1-2,5 m,tvoří dlouhé převislé větve. Kvete od června do října drobnými fialovými květy. Plody jsou 1-2 cm dlouhé, oranžovo-červené bobule. Objevují se 2-3 rokem po výsadbě.

Plody obsahují spoustu vitamínů, stopových prvků a dalších látek. Obsahuje 18 druhů aminokyselin včetně všech esenciálních, které si lidské tělo nedokáže připravit samo, 21 stopových prvků jako je železo, měď, fosfor nebo vápník a selen, karotenoidy a betakarotenoidy. Nechybí ani vitamíny C, B1, B2, B6 a E. Plody se dají sušit a nebo konzumovat čerstvé. Posiluje obranyschopnost organismu, zlepšuje zrak, snižuje krevní tlak a také posiluje tvorbu červených krvinek.

Jak pěstovat Goji

  • Rostlina vyžaduje slunné stanoviště. Na podzim nebo na jaře provedeme omlazovací řez. Staré větve, mladé neplodící výhony a ostatní větve zakrátíme přímo u kmene. Rostlinu je po řezu potřeba přihnojit plným hnojivem. Půdu kolem rostlin se udržujeme nakypřenou, bez plevelů nebo zamulčovanou kůrou.

  • Semena necháme vyklíčit na mokré vatě. Začnou klíčit postupně asi za týden až 10 dní. Poté je zasadíme do zásadité půdy s podílem písku a kompostu (pH okolo 8).

  • Substrát by měl mít optimální pH 8. Složení půdy je vhodné spíše lehčí písčitojílovité.

  • Po řezu aplikujeme hnojivo Osmocote 3-4 s postupným uvolňováním živin po dobu tří až čtyř měsíců. Dají se použít i jiná hnojiva: Cererit, NPK, Basacote, Nutricote, Plantacote. Je dobré motyčkou jemně zapravit hnojivo do půdy.

    Rostlinu přihnojujeme zálivkou dusíkatým hnojivem k podpoře růstu. Používáme ledek vápenatý v koncentraci 0,2%. Můžeme aplikovat i jiná hnojiva, např. síran amonný nebo močovinu.

  • Kustovnici stačí chudá, suchá půda a netrpí chorobami ani škůdci. Při nadměrné zálivce či deštivém počasí se mohou objevit plísně. Pokud rostliny ošetříme ochranými přípravky, je nutné dodržovat ochrannou lhůtu před konzumací plodů!

  • Sklizeň bobulí se provádí setřesením a následným sušením v polostínu, dokud neztratí většinu vody. Můžeme je konzumovat i čerstvá.

Parametry a specifikace

Druh kustovnice
Měsíc výsevu Duben, Březen