Vlčí bob -směs barev - 1,5 g

Vytváří vyrázné květy nahloučené v dlouhém hroznu. Je vhodný na záhony a do trvalkových kompozic a také k řezu. Obohacuje půdu o důležitý dusík. Balení obsahuje 1,5g osiva. Více informací

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Lupinus polyphyllus - směs barev

Původem je ze Severní Ameriky. Je vysoký až 130 cm, pod zemí má silný kůlový kořen. Listy jsou dlanitě dělené s 9 až 15 kopinatými lístky. Květní hrozen je až 50 centimetrů dlouhý. Rostliny začínají kvést po polovině června. Vyšlechtěné kultivary lupiny mají pestrou škálu pastelových barev: bílou, růžovou, žlutou, lososovou, červenou, modrou a fialovou pro jednobarevné kultivary, mnohé pak mají jednotlivé květy kombinované s bílou.

Skupina barevných lupin se nedá přehlédnout. Krásně vypadají ve volných skupinách i na smíšených rabatech, kde se dobře kombinují s nižšími, později kvetoucími trvalkami. Výborně se kombinují s podzimními kosatci a stračkou. Jsou vhodné k řezu.

Jak pěstovat vlčí bob

  • Vyžaduje slunné stanoviště. Pravidelně zaléváme a okolí okopáváme. Pozor, v zimě nemá rád přemokření! Pravidelně okolí rostlin kypříme.

  • Semena vyséváme od dubna do června na stanoviště. Zatlačíme 1 až 2 cm hluboko do země. Ideální teplota ke klíčení je 15 stupňů. Klíčení trvá obvykle 14 - 20 dnů.

  • Půda by měla být propustná, živná, hluboká, bez vápníku. Potřebují kyselejší půdní pH.

  • Rostliny pravidelně přihnojujeme. Vhodná je aplikace formou hnojivé zálivky hnojivy Kristalon či Cererit. Možné je také rozhodit plné dlouhodobě působící granulované hnojivo.

  • Rostliny mohou napadat plísně jako plíseň šedá, či padlí. Vhodné je udržovat rostliny v suchu, vyhýbat se zálivce na listy. Vhodné je ošetření speciálními fungicidy.

Parametry a specifikace

Druhvlční bob
Měsíc výsevuBřezen, Květen, Červen, Duben