Venidie nádherná - Směs barev - semena 0,2 g

Venedie nádherná je letnička mající chlupatou lodyhu, která vyrůstá z přízemní ružice. Kvete během léta a babího léta. Venedie má ráda sluníčko a dobře prostupnou půdu. Vyniká při plošných výsadbách, K řezu. Balení obsahuje 0,2g osiva. Více informací

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Venidium fastuosum

Existuje asi 20 druhů jednoletých i vytrvalých, většinou plstnatých, pochází z jižní Afriky. Pěstuje se v zahradách jeko letnička. Rostliny jsou 60 – 80 cm vysoké, široce rozložené, s dekorativními květy na dlouhých, pevných stopkách. Květy měří 7 – 11 cm v průměru a mají černý kovově lesklý terč. Rostliny začínají kvést v polovině června a kvetou až do pozdního podzimu.

Hodí se pro vysazování ve skupinách do pestrých květinových záhonů nebo jako pozadí pro nižší letničky. Na rostlinách můžeme pozorovat velmi zajímavé pohyby. Poupata se otáčejí za sluncem od východu k západu. Nápadné květy jsou vhodné pro řez. Řežeme je plně rozkvetlé, pak vydrží ve vodě svěží 5 – 7 dnů.

Jak pěstovat venidie

  • Vyžaduje slunné, teplé stanoviště. Zálivka by měla být pravidelná, méně častá. Nesnáší zamokřené či příliš vlhké stanoviště. Stanoviště by mělo být chráněné před dešťem.

  • Semeno vyséváme počátkem dubna do pařeniště a zasypáváme jen slabou vrstvou písku. Vzejde během 6 – 12 dnů. Mladé rostlinky rostou velmi rychle a sadba z raných výsevů již počátkem května. Slabší mráz rostlinky nepoškodí. Vysazujeme je na vzdálenost 35 – 40 cm.

  • Vyžaduje propustnou výživnou půdu.

  • Rostliny pravidelně přihnojujeme. Vhodná je aplikace formou hnojivé zálivky hnojivy Kristalon či Cererit. Možné je také rozhodit plné dlouhodobě působící granulované hnojivo.

  • Rostlina netrpí chorobami a škůdci.

Parametry a specifikace

Druh venidie
Měsíc výsevu Duben