Voskovka větší - semena 10 ks

Její květy jsou modře purpurové. Neobvyklé jsou i její listeny, které se zbarvují nepravidelně do modro-fialova. Pěstuje se v nádobách, velmi krásně se vyjimá ve skupinových výsadbách. Balení obsahuje 10 semen. Více informací

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Cerinthe major "purpurascens"

Neobvyklá letnička je ozdobená svými modře zbarvenými listeny i purpurově modrými květy. Je medonosná, láka včely a motýli. Dorůstá výšky až 60 cm a šířky až 45 cm. Je vhodná do nádob, na květinové záhony a je velmi efektivní ve skupinové výsadbě. Velmi nenáročná na pěstování!

Jak pěstovat voskovku větší

  • Vyžaduje dostatek světla a pravidelnou závlahu. Během růstu pravidelně odplevelujeme záhon, kde rostliny rostou. Odstraňováním odkvetlých květů podpoříme kontinuální kvetení.

  • Semena vysazujeme cca 4 až 8 týdnů před výsadbou ven. Semena vyséváme do živného substrátu cca 0,5 cm hluboko. Zakryjeme sáčkem či sklem, k udržení vlhkosti. Substrát nenecháme vyschnout. Klíčení obvykle trvá 5 až 21 dní při 21 ° C. Od dubna můžeme vysévat rostliny přímo na stanoviště či do nádob.

  • Vyžaduje živné půdy, které jsou dobře propustné.

  • Aplikujeme hnojivo na kvetoucí či balkonové rostliny 1x za 1-2 týdny.

  • U letniček se nejčastěji setkáme s chorobami, které způsobují patogenní houby. Projevují se různě zbarvenými povlaky, skvrnami a zahnívajícími místy na všech částech rostlin. Patří sem například padlí, plíseň šedá a rzi. Z živočišných škůdců se na rostlinách objevují především třásněnky, molice, mšice, žravé housenky různých motýlů či brouci. Rostliny proti houbám ošetřujeme mořením osiva či postřikem fungicidy. Proti hmyzím škůdcům rostliny bráníme speciálními insekticidy.

Parametry a specifikace

Druh voskovka
Měsíc výsevu Březen, Duben