Banánovník habešský (Ensete vetricosum) 4 semena

Velmi dekorativní druh banánovníku díky svým listům a kmenu. Hodí se pro pěstování v nádobách, do zimních zahrad a zahrad obecně. Snáší teploty blízké nule. Balení obsahuje 4 semena. Více informací

64 Kč
56 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 22.03

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Banánovník habešský - Ensete vetricosum - 4 semena

Banánovníky jsou jedním z prvních stromů, které přicházejí na mysl, když si představíme tropy. Nicméně, věděli jste, že se nejedná o strom? Je to vlastně největší bylina na světě!

Bez ohledu na to, jak velkou máte zahradu, banánovník bude slušet každé! I přesto, že většina druhů prospívá spíše v teplejších klimatech, existují i takové, které jsou mrazuvzdorné! S úspěchem lze banánovníky také pěstovat v zimních zahradách a interiérech!

Tento druh banánovníku je efektní díky svému červenému žebrování na listech. Tyto červenozelené listy jsou vysoce dekorativní. Pochází z tropické Afriky. Dorůstá výšky až 12 m. V našich podmínkách dorůstá jen 4 metrů, proto je vhodná do vyšších předsíní či chodeb nebo zimních zahrad. Jeho plody mají spíše dekorativní charakter.

Jak pěstovat banánovník 

  • Banánovníky nejsou náročné na pěstování. Daří se jim v obyčejné zahradní půdě, která je dobře odvodněná a bohatá na živiny. Vyžaduje chráněné, slunné stanoviště. Půdu udržujeme vlhkou, ne zamokřenou. Hlavně v zimních měsících hrozí, že rostlinám vlivem vlhka uhnijí kořeny. Na přezimování banánovníku je potřebná teplota 10-20 ° C. Při pěstování v zahradě banánovník přikryjeme plachtou či mulčem. Před zimováním banánovníku ořežeme listy, na jaře znovu obrazí.

  • Obal semene před samotným výsevem musíme narušit, nejlépe obrousit (skarifikovat). Následně je umístíme do teplé vody minimálně na 48 hodin. Semena vysazujeme do hloubky 2cm. Vyklíčí zhruba do 1 měsíce při stálé teplotě 23-25 ° C.

  • Pěstební substrát by měl být těžší s vysokým podílem organické hmoty. Nejlépe s obsahem rozložené chlévské mrvy, a přitom propustný. Vhodné je tedy míchat ho s pískem a rašelinou. Optimální hodnota je pH 7. Zasolení banánovníky nesnáší.

  • K rychlému růstu doporučujeme přibližně v polovině jara hnojit rychle rozpustnými hnojivy na bázi dusíku. Pravidelně přihnojujeme také draslíkem.

  • Banánovníky netrpí v našich podmínkách chorobami ani škůdci, kteří by je ohrožovali. Avšak dáváme pozor, aby rostliny nebyly v trvale vlhké půdě. Obzvláště v zimních měsících hrozí zahnívání kořenů a s tím spojený úhyn rostlin.

Parametry a specifikace

DruhBanánovník
Druh exotických rostlinBanánovníky, Exotické ovoce, Užitkové, Plodící
Výška vzrůstuBylinné stromy, Palmy
PěstováníUvnitř, V květináči, Ve skleníku, Ve stínu, Venku, Na slunci
Vhodné proZačátečníky
Od A do ZB