Datlovník laosský (Phoenix roebelenii) 3 semena

Zakrslý datlovník vhodný pro pěstování v interiéru. Dorůstá výšky 1,5 m. Nenáročný na pěstování. Má velmi krásné dekorativní listy. Balení obsahuje 3 semena. Více informací

34 Kč
30 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 03.10

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Datlovník laosský - Phoenix roebelenii - 3 semena

Jde o datlovník původem z Laosu. Dorůstá maximální výšky přibližně 150 cm a hodí se skvěle do interiéru. Koruna je tvořena z velmi úzkých, jemně dělených lístků, které jsou pokryty tenkou vrstvou bílých šupinek. Listy dorůstají dle stáří a typu pěstování od 60 do 120 cm. Je velmi okrasný a není náročný na pěstování. Hodí se do reprezentativních prostor.


Jak pěstovat datlovník 

  • Datlovník vyžaduje plně osvětlené stanoviště, ideální je jižní a jihozápadní okno. Teplota u tohoto druhu by neměla klesat pod 14 ° C. V letních měsících je nutná vydatná zálivka, v zimním období zalévání omezíme. Nesnáší suchý vzduch. Doporučujeme často rosit a umístit květináč do misky s vlhkými oblázky. Rostlinu můžeme letnit na teplém stanovišti na terase nebo zahradě. Letnění provádíme od konce května do září.

  • Semena namočíme na 48 hodin do vlažné vody. Poté je vložíme mírně pod povrch písčitého nebo jílovitého substrátu s příměsí rašeliny. Klíčení probíhá při teplotách nad 25 stupňů Celsia a při stále vlhkosti. Semenáčky proto zakryjeme igelitovým sáčkem. Je nutné vytvořit pařeniště.

  • Substrát by měl být lehký, propustný s vysokým podílem humusu. Vhodný je jakýkoliv rašelinový substrát pro palmy.

  • V době vegetace 2x do měsíce aplikujeme tekuté hnojivo pro palmy.

  • Rostlinu mohou napadat červci, puklice a svilušky. Ošetření provádíme vhodnými insekticidy. Svilušek se nejlépe zbavíme důkladným otřením listů, osprchováním, nastříkáním insekticidem a v létě umístěním ven.Zdroje fotografií:
By Forest & Kim Starr, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6143547
By Mmcknight4 - Own work, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3964179

Parametry a specifikace

DruhDatlovník