Granátové jablko (Punica granatum) 7 semen

Nádherná rostlina vhodná do interiéru. Její plody mají blahodárné účinky na lidský organismus! Balení obsahuje 7 semen. Více informací

71 Kč
62 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 29.03

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Punica granatum

Pochází ze Střední a Malé Asie. Vytváří keřík až strom, který dorůstá výšky až 3 m. Je dekorativní nejenom svými červenými květy a plody, ale také svými listy. Kvete od května do září. Jadérka a listy granátového jablka obsahují fytoestrogeny s příznivým vlivem na zdraví mužů i žen. Díky obsahu antioxidantů pomáhá šťáva z granátového jablka také v prevenci a léčbě chorob horních cest dýchacích a proti vlivům špatného životního prostředí.

Granátovníky se velmi dobře tvarují a jsou proto ideální k pěstování jako bonsai. V létě můžeme granátovník pěstovat jako nádobovou rostlinu na terase či balkonu.

Jak pěstovat granátové jablko

  • Od jara do podzimu vyžaduje světlé stanoviště. Dokud je stromek mladý, umístíme ho raději mimo polední žár nebo pod ochranu větších stromů. Starší rostliny snesou slunce hodně a prospívá jim. Vyžaduje vydatnou zálivku a dostatek živin. Od jara do podzimu je ideální letnění. Zimu přečká při teplotě 0°- 15 °C a při velmi omezené zálivce. Vhodná je tmavá místnosti, nepotřebuje světlo. Je opadavý.Vydrží krátkodobý mráz -15 C.

  • Semena namočíme na 48 hodin do vlažné vody. Dužnina okolo nabobtná a lze ji lehce odstranit. Semena vyséváme asi 1 cm hluboko do substrátu pro pokojové květiny vylehčeného pískem nebo agroperlitem v poměru 3:1. Pravidelně mírně zavlažujeme, udržujeme květináč v teplotě okolo dvaceti stupňů. Velmi brzy se objeví první rostlinky.

  • Vhodná je výživná, lehká a propustná a hlavně neutrální zemina. Rostliny nesnáší vápník. Běžný substrát je vhodné doplnit hrubším pískem, perlitem, rozdrobeným polystyrenem pro lepší propustnost.

  • Hnojivo aplikujeme 2x v měsíci. Vhodné je klasické hnojivo pro substropické rostliny.

  • Rostlina netrpí škůdci ani chorobami.

Parametry a specifikace

Druhgranátovník
Druh exotických rostlinExotické ovoce, Plodící, Užitkové
Výška vzrůstuKeře, Malé stromy
PěstováníNa slunci, Ve stínu, Venku
Vhodné proPokročilé
Od A do ZG