Iberka okoličnatá - Karmínová - semena 0,3 g

Iberka je nižší jenoletka dorůstající výšky kolem 30 centimetrů. Pěstuje se ve skupinách, na obruby a do truhlíků. Její květy jsou zbarveny od bílé až po odstíny růžové a červené. Balení obsahuje 0,3g osiva. Více informací

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Iberis umbellata

Většina iberek pochází ze Středomoří. Tvoří kompaktní polštáře 15 – 20 cm vysoké. Listy jsou kopinaté tmavě zelené. Kvete od května do června. Kvete velmi bohatě. Jednoleté druhy mají květenství nejen bílé, ale také růžové, purpurové a červené. Pěstují se na osluněných místech, jako jsou okraje záhonů či spáry ve zdech. Nejvíce vynikají na skalkách, kde vytvářejí celistvé barevné polštáře.Používáme do skalek, květinových zídek, koryt, smíšené trvalkové záhony, do nádob.

Jak pěstovat iberku

  • Vyžadují slunečné stanoviště. Propustnou půdu. Rostliny pravidelně okopáváme a jejich okolí zbavujeme plevelů. Zálivka by měla být pravidelná, avšak přiměřená. Pravidelným odstraňováním odkvetlých květů prodloužíme dobu kvetení. Vytrvalé druhy vydrží na záhoně řadu let. Letničky po odkvětu likvidujeme. Při velmi chladných zimách přikrýváme stálezelené rostliny klestím.

  • Jednoleté druhy nesnášejí přesazování. Vyséváme je na jaře nebo na podzim přímo na zvolené stanoviště. Leničky vyséváme v dubnu do pařeniště.

  • Vyžaduje propustnou, odvodněnou půdu, která je vápnitá.

  • Hnojení není nutné.

  • Rostliny mohou být napadeny padlím či plísní šedou. Ošetřujeme je speciálními fungicidy.

Parametry a specifikace

Druh iberka
Měsíc výsevu Březen