Kerblík Setý - třebule - semena 0,5 g

Kerblík obsahuje dostatek Vitamínu C a Provitamínu A. Používá jako koření do polévek, pomazánek, omáček a pod maso. Nať voní po anýzu. Balení obsahuje 0,5g osiva. Více informací

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Anthriscus cerefolium - Třebule

Kerblík roste planě v jižní Evropě, ale také v Orientě. Používá se nejenom v kuchyni jako koření, ale i jako léčivá bylinka. Patří k jednoletým bylinkám. Dorůstá do výšky až 40 cm. Vytváří četné bílé květy uspořádané v okolících. Jemné lístky jsou dva až třikrát zpeřené.

Kerblík obsahuje flavonoidy, hořčík, glykosidy, éterický olej, vitamin C, železo, magnézium, karoten a další látky. Regeneruje a detoxikuje tělo při dietách. Čaj z listů podporuje trávení. Je účinný i při vysokém krevním tlaku.kerblík přidáváme do zeleninových salátů, pomazánek, polévek, houbových a vaječných jídel a omáček. Ochutí grilované kuře, ryby, jehněčí i mleté maso. Do jídla kerblík přidáváme těsně před podáváním, protože vařením ztrácí chuť.

Jak pěstovat kerblík

  • Vhodné je polostinné stanoviště. Na silném slunci ztrácí barvu i chuť a vybíhá do květu. Půda by nikdy neměla vyschnout. Nadbytečná zálivka rostlině škodí. Pravidelně hnojíme, odplevelujeme a kypříme.

  • První výsev provádíme brzy na jaře, poslední přibližně koncem července. Vyséváme do řádků ve vzdálenosti asi 15 cm přímo na stanoviště.

  • Vhodný je propustný, hlínito-písčitý pěstební substrát či půda.

  • Rostliny v létě hnojíme 1x za 14 dní doporučenou dávkou speciálního tekutého hnojiva (nejlépe organického), které zředíme ve vodě.

  • Při chladném a vlhkém počasí trpí rostliny plísněmi.

  • Pro kuchyňské účely je nejvhodnější 30 cm vysoký kerblík. Listy sklízíme těsně před květem.

Parametry a specifikace

Druh kerblík
Měsíc výsevu Květen, Březen, Duben