Africký meloun Kiwano (Cucumis metuliferus) 10 semen

Chutná jako kombinace okurky, kiwi a banánu nebo je chuť podobná citronovému melounu? Rohatý meloun je nejen okrasná rostlina, ale také výborná zelenina! Oživte svoji zahradu netradičními plody! Balení obsahuje 10 semínek. Více informací

59 Kč
51 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Africký meloun Kiwano - Cucumis metuliferus - 10 semen

Kiwano se řadí mezi zeleninu. Jedná se o jednoletou liánu z čeledi tykvovitých, která pochází z Afriky. Rostlina dosahuje délky až několika metrů. Je porostlá mírně pichlavými chloupky. Listy i květy připomínají okurku. Velikost plodu se pohybuje okolo 10cm.

Plody se konzumují přímo, případně jakou součást salátů. Plody se vyznačují bohatým obsahem vitamínů jako např. draslík, vláknina, vitamín A a C. Nejčastěji se používá do salátů, marmelád, můžete ho ale přidat do sladkých i slaných pokrmů.

Jak pěstovat Kiwano 

 • Kiwano je nenáročná rostlina na pěstování a pěstuje se podobně jako skleníkové okurky. Pěstujeme ji ve skleníkových podmínkách. Vyžaduje kyprou půdu bohatou na živiny, dostatek vody a slunce. Dbáme na dostatečnou zálivku, podobně jako u okurek.

 • Pokud budeme rostlinu pěstovat ve skleníku či foliovníku, vysazujeme ji přímo do půdy, v termínu jako skleníkové okurky. V opačném případě semínka vysazujeme koncem února, a následně je přepichujeme koncem května do skleníku. Před výsevem ponecháme semena 1 den máčet. Spon volíme nejméně 80 cm od sebe, rostliny se velmi rychle rozrůstají.

 • Běžná zahradní zemina, která je dobře vyhnojená či speciální zahradní substrát pro pěstování zeleniny. Půda musí být kyprá a bohatá na humus.

 • Hnojíme ho jako naše tykvovité rostliny a dávky zvýšíme v době růstu plodu. Vhodné je použít plná hnojiva nebo hnojiva na zeleninu a ovoce.

 • Může být napadeno sviluškou nebo molicí. Na svilušku používáme postřik Omite podle návodu, na molici Actellic.

  Jako ostatní tykvovité rostliny a zelenina trpí Kiwano především na plísně a jiné houbové choroby. Rostliny preventivně ošetřujeme např. Kuprikolem.

 • Plody sklízíme sběrem od počátku září do příchodu mrazíků, které ukončí život rostlin. K přímé konzumaci sbíráme pouze dobře vyzrálé plody.

Parametry a specifikace

Druhkiwano

Návod k pěstování

 • Jak pěstovat melouny

  Postupný návod, který Ti pomůže od výsevu až po sklizeň.

  Často v kombinaci