Král Bambusů (Phyllostachys pubescens) 3 semena

Bambus zvaný Král bambusů je nejzajímavějším druhem z Číny. Má dlouhá namodralá stébla. Je mrazuvzdorný až do -20 st. Celsia! Mladé výhonky jsou jedlé. Balení obsahuje 3 semena. Více informací

34 Kč
30 Kč bez DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Král Bambusů - Phyllostachys pubescens - 3 semena

Bambus zvaný Král bambusů je nejzajímavějším druhem z Číny. Vytváří dlouhá vysoká stébla namodralé barvy. Roste poměrně pomalu, snadněji se tedy kotroluje jeho výška v interiéru. V našich podmínkách dorůstá do výšky asi 3 metry. Ačkoli je mrazuvzdorný až do -20°C, doporučuje se ale umístit spíše do interiéru. Tento bambus těší velké popularitě, i pro jeho mladé výhonky, které jsou jedlé.


Jak pěstovat bambus

  • Vyžaduje světlé či polostinné stanoviště. Rostlinu udržujeme neustále vlhkou, vysoká vlhkost a teplo jsou zárukou dobrého růstu.

  • Semena před výsevem namočíme na 24 h do vlažné vody. Nejvhodnější a nejjednodušší je použít k výsevu rašelinové tablety - Jiffy. Do nich semena jemně zatlačíme, zasypeme jemnou vrstvou rašeliny - cca 2mm. Rašelinový Jiff namočíme do vody a umístíme jej do plastové nádoby. Takto připravený semenáček umístíme s kapkou vody, ve které rozředíme vodorozpustné hnojivo do uzavíratelného sáčku. Takto připravený semenáček již nevyžaduje další zalevání. semenáček umístíme do polostínu či na polosvětlé stanoviště do skleníku či na parapet. Optimální teplota by měla být okolo 25 st. Celsia. Vytvořené mikroklima pozitivně působí na klíčení. Semena vyklíčí do 40 dní.

  • Vyžaduje půdy písčité a hlinité s pH 4,5 až 7,0 (mírně kyselé půdy - neutrální půda). Dobře vyhnojené.

  • Aplikujeme speciální hnojivo určené pro palmy každých 14 dní. Řídíme se návodem na obalu.

  • Rostliny mohou napadnout svilušky, mšice či třásněnky. Ošetřujeme speciálními insekticidy - Mospilan atd.

Parametry a specifikace

Druhbambus