Krásnoočko dvoubarevné - Směs barev - semena 0,4 g

Nenáročná bohatě kvetoucí letnička. Dorůstá výšky 40-60cm. Má nádherné květy, které se hodí i pro řez do vázy. Balení obsahuje 0,4 g osiva. Více informací

15 Kč
13 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 30.07

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na místě expedice Pěstík.cz - Družstevní 35. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Coreopsis tinctoria

Pochází ze Severní Ameriky. Nenáročná bohatě kvetoucí letnička. Existují nízké druhy (30 – 50 cm) nebo z vysoké (60-90 cm). Na stoncích nese zelené, řapíkaté, zubovité listy. Květy mohou být jednoduché, poloplné nebo plné a nesou žlutou barvu. Běžné jsou i panašované či dvojbarevné květy. Květy jsou složeny z jazykovitých květních plátků, jejichž okraj je silně zubatý. Krásnoočka se hodí do trvalkových záhonů. pěstovat je lze také v nádobách. Hodí se i k řezu. Nižší druhy jsou vhodné k obrubám záhonů.

Jak pěstovat krásnoočka

  • Vyžadují slunné stanoviště. Pravidelnou zálivku, kypření půdy a odstřihávání odkvetlých květů, které podpoří kontinuální kvetení. Snáší zamokření.

  • Semena vyséváme od března do dubna pod sklo nebo do pařeniště. Vhodný je speciální substrát určený pro výsev a množení. Na záhon rostliny vysazujeme od května do června, dostatečně hluboko.

  • Vyžadují propustnou, hlubokou, živnou, mírně vlhkou půdu.

  • Krásnoočka není třeba přihnojovat. Pokud je pěstujeme na chudých půdách, můžeme je přihnojovat plným NPK hnojivem určeným na kvetoucí rostliny.

  • Rostliny mohou napadat mšice, háďátka a i plži. Proti háďátkům jsou vhodné smíšené výsadby s ostálkami či aksamitníky, které je odpuzují. Slimáky a další plže je vhodné sbírat ručně. Rostliny mohou být napadeny také padlím či plísní šedou. V tomto případě je vhodná ochrana speciálními fungicidy jako např. Teldor či Talent.

Parametry a specifikace

Druhkrásnoočko
Měsíc výsevuBřezen, Duben