Balkonové letničky - Směs druhů a barev

Jak proměnit balkon a terasu v příjemné místo se záplavou květin? Jednoduše! Tato směs k výsadbě obsahuje ty nejlepší balkonové letničky, které vás budou těšit svoji krásou až do zámrazu! Balení obsahuje 1g osiva balkónových letniček. Více informací

minimální množství je 10 kusů

19 Kč
17 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem do týdne

Zboží k vám dorazí 27.11

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na místě expedice Pěstík.cz - Družstevní 35. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Směs balkonových květin k výsevu

Balení obsahuje ty nejznámější balkonové letničky, které zkrášlí Vaše balkony, terasy či okenní parapety. Jejich pěstování je velmi jednoduché. . Druhy v balení navíc umožňují kombinovat rostliny společně do jednotných výsadeb.

Balení obsahuje nejznámější druhy jako je Lobelka, Dvouzubec, Bakopa nebo Begonie a další.

Jak pěstovat balkonové letničky

  • Balkónové květiny pro slunná místa (balkony otočené na východ nebo jih)- pelargonie, muškáty, petunie, surfinie, gazánie, sporýš. Balkónové květiny pro stinná místa (balkony otočené na sever nebo západ) - hlíznaté begonie, fuchsie, balzamína.

    Odstraňujeme staré a zežloutlé listy a všechny odkvetlé květy nebo celá květenství. Každých 14 dnů povrch truhlíků prokypříme kolíčkem.Nevhodné je přihnojovat v poledním horku. Před pohnojením truhlíky dobře zalijeme a po přihnojení celý porost pokropíme vodou.

  • Vyséváme řídce, ne příliš mělce ani hluboko. Po výsevu semeno lehce přitlačíme a celý povrch zakryjeme tenkou vrstvou vlhké jemné rašeliny. Po vzejití rostliny soustavně otužujeme větráním.

  • Substrát pro rostliny je vhodné zvolit substráty určené přímo pro balkonové květiny, které můžete odlehčit přidáním perlitu.

  • Hnojivo aplikujeme každých 14 dní. Ideální je používat speciální hnojiva určená pro balkonové rostliny. Pravidelné přihnojování skončíme v druhé polovině srpna.

  • Rostliny mohou napadat mšice a molice. Ošetřujeme rostliny insekticidními prostředky, v případě, že jsou napadeny. Vhodná je i prevence. Některé druhy napadá padlí. Napadené rostliny ošetřujeme preventivně i kurativně fungicidy.

Parametry a specifikace

Druhsměs
Měsíc výsevuKvěten