Balkonové letničky - Směs druhů a barev

Jak proměnit balkon a terasu v příjemné místo se záplavou květin? Jednoduše! Tato směs k výsadbě obsahuje ty nejlepší balkonové letničky, které vás budou těšit svoji krásou až do zámrazu! Balení obsahuje 1g osiva balkónových letniček. Více informací

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Směs balkonových květin k výsevu

Balení obsahuje ty nejznámější balkonové letničky, které zkrášlí Vaše balkony, terasy či okenní parapety. Jejich pěstování je velmi jednoduché. . Druhy v balení navíc umožňují kombinovat rostliny společně do jednotných výsadeb.

Balení obsahuje nejznámější druhy jako je Lobelka, Dvouzubec, Bakopa nebo Begonie a další.

Jak pěstovat balkonové letničky

  • Balkónové květiny pro slunná místa (balkony otočené na východ nebo jih)- pelargonie, muškáty, petunie, surfinie, gazánie, sporýš. Balkónové květiny pro stinná místa (balkony otočené na sever nebo západ) - hlíznaté begonie, fuchsie, balzamína.

    Odstraňujeme staré a zežloutlé listy a všechny odkvetlé květy nebo celá květenství. Každých 14 dnů povrch truhlíků prokypříme kolíčkem.Nevhodné je přihnojovat v poledním horku. Před pohnojením truhlíky dobře zalijeme a po přihnojení celý porost pokropíme vodou.

  • Vyséváme řídce, ne příliš mělce ani hluboko. Po výsevu semeno lehce přitlačíme a celý povrch zakryjeme tenkou vrstvou vlhké jemné rašeliny. Po vzejití rostliny soustavně otužujeme větráním.

  • Substrát pro rostliny je vhodné zvolit substráty určené přímo pro balkonové květiny, které můžete odlehčit přidáním perlitu.

  • Hnojivo aplikujeme každých 14 dní. Ideální je používat speciální hnojiva určená pro balkonové rostliny. Pravidelné přihnojování skončíme v druhé polovině srpna.

  • Rostliny mohou napadat mšice a molice. Ošetřujeme rostliny insekticidními prostředky, v případě, že jsou napadeny. Vhodná je i prevence. Některé druhy napadá padlí. Napadené rostliny ošetřujeme preventivně i kurativně fungicidy.

Parametry a specifikace

Druh směs
Měsíc výsevu Květen