Limonka chobotnatá - Směs barev - semena 2 g

Nádherná letnička vhodná k řezu a sušení. Její květy usušené vydrží až 1 rok. Hodí se do venkovských zahrad. Balení obsahuje směs barev. Dorůstá výšky 60 cm. Balení obsahuje 2g osiva. Více informací

minimální množství je 10 kusů

15 Kč
13 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem do 5 dnů

Zboží k vám dorazí 28.11

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pěstík.cz - Družstevní 35. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Limonium sinnuatum - směs barev

Pochází se severní Afriky, některé druhy ze Středomoří. Tvoří růžice hluboce vykrajovaných, chlupatý a úzkých listů. Z přízemní růžice listů vyrůstá stvol, který se může větvit. Na konci stvoluse objevují od července do srpna květy jako z papíru. Jsou v mnoha barvách, od bílé a žluté přes růžovou a fialovou až k modré. Některé limonky jsou letničky, jiné se řadí mezi trvalky. Například L. sinuatum (limonka chobotnatá) a L. bonduellei (limonka Bonduellova) jsou letničky. L. latifolium (limonka širokolistá) a L. tataricum patří mezi trvalky. Jsou proto velice oblíbené při aranžování nejrůznějších suchých vazeb. Velmi hojně se používají do zahrad s venkovskou tématikou.

Jak pěstovat limonky

  • Vyžaduje slunné stanoviště, chráněné před deštěm. Dobře propustnou půdu. Snáší sucho.

  • Semena vyséváme od února do dubna do speciálního substrátu určeného pro výsev. Při teplotě 18° C klíčí cca 1 týden. Na konečné stanoviště rostliny umístíme od poloviny května.

  • Vhodná je hlinitá vápenitá půda s dostatkem živin, která je dobře propustná.

  • Rostliny prospívají i v chudé půdě, hnojení není nutné. Přihnojovat můžeme, vhodná jsou vodorozpustná hnojiva určená pro kvetoucí rostliny. Přihnojení je vhodné uskutečňovat 1x za 3 týdny.

  • Rostlina je náchylná na napadení plísní. Proto ji nepřeléváme a urdžujeme půdu spíše sušší.

  • K sušení sbíráme stvoly s květem nejlépe během srpna, za suchého počasí. Následně je sušíme v suchu, mírném průvanu a temnu či stínu, zavěšené květem dolů.

Parametry a specifikace

Druhlimonka
Měsíc výsevuKvěten