Pitahaya - dračí ovoce (Hylocereus polyrhizus) 7 semen

Pitahaya označovaná také jako dračí ovoce je popínavá kaktusovitá rostlina a daří se jí na suchých slunných místech. Je vhodná pro pěstování v interiéru i teplém skleníku. Balení obsahuje 7 semen.  Více informací

49 Kč
43 Kč bez DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Pitahaya bílá - Hylocereus polyrhizus - 7 semen

Dračí ovoce nebo jahodová hruška. Tak se pitahaye, ovoci pocházející z Jižní Ameriky a jihovýchodní Asie, říká.

Pytahaya je plod pralesních kaktusů. Jedná se tedy o popínavý resp. poléhavý bohatě rozvětvený kaktus. Tvoří pozemní popínavé porosty s až šestimetrovými, v průřezu třírohými rozvětvenými výhony. Nádherné žluté nebo bílé květy se rozvíjejí pouze v noci. Plody jsou jsou oválné bobule pokryté třírohými podlouhlými šupinami.

Dosahují délky až dvaceti centimetrů. Nejčastěji mají červenou až fialovou slupku a šedobílou dužninu. Dužnina chutná mírně nakysle a je lehce aromatická. Připomíná směs angreštů a vodního melounu. Je bohatá na vitamin C, karoteny, vápník, železo a navíc nízkokalorická!

Tento exotický kaktus je nenáročný na pěstování. Vhodné je ho pěstovat v teplém skleníku a nebo interiéru jako netradiční exotickou rostlinu.


Jak pěstovat pitayu

  • Rostlina vyžaduje slunné, teplé stanoviště, v zimě může teplota klesnout až na 5-10°C. Zálivku vyžaduje pravidelnou, avšak pamatujeme na fakt, že pitaya je kaktus. Rostlinu zimujeme v teple, ale zálivku omezíme v období. Má velké přírůstky, proto na to musíme myslet a dopřát jí oporu.

  • Substrát pro výsadbu zvolíme písek a zeminu v poměru 2:3. Tu přez noc spaříme horkou vodou v hlíněné misce (kvůli plísním a hmyzím zárodkům). Druhý den, kdy voda vychladne, oddělíme vodu od substrátu. Následně si připravíme zavařovací (sterilizovanou) sklenici do niž vysazujeme semena, která do substrátu jemně zatlačíme. Místo víka použijeme potravinovou fólii a utěsníme gumičkou. Sklenici umístíme na parapet do 10 dnů rostlinky vyklíčí. Cca 5 cm vysoké semenáčky můžeme přepikýrovat do vlastních nádob.

  • Ideálním substrátem je speciální substrát pro kaktusy a sukulenty.

  • Rostlinu můžeme během vegetace přihnojit speciálním hnojivem na kaktusy.

  • Při přílišné zálivce rozí uhnití celé rostliny.

Parametry a specifikace

DruhPitahaya