Jestřabina Lékařská-Běla 1,- semena 5 g

Vytrvalá bylina jejíž čaj se používá při cukrovce, u dětí při teplotách a mast při kožních onemocněních. Podporuje organismus a pomáhá při léčení ekzemů. Balení obsahuje 5g osiva. Více informací

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pěstík.cz - Družstevní 35. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Galega officinalis

Je vytrvalá, až 120 cm vysoká léčivá bylina. Pochází z jižní Evropy i západní Asie, kde se dodnes i vyskytuje. Květy uspořádané v hroznech rostou na koncích větví a jsou namodralé, běložluté nebo bílé. Kvete od července do září. Obsahuje alkaloid galegin (v semenech), flavonový glykosid galuteolin, aminokyseliny, sacharidy, hořčinu, saponiny a třísloviny. Galegín, který snižuje hodnotu cukru v krvi. Používá na léčbu horečky, na vyrážky jako jsou spalničky nebo spála atd. Dokáže pomoci při zácpě a blahodárně působí na činnost tlustého střeva. Mast z jestřabiny dokáže léčit i mokrý ekzém.

Jak pěstovat jestřabinu

  • Vyžaduje slunné až polostinné, teplé a vlhké místo. Je odolná vůči mrazu. Díky jejímu bujnému růstu se hodí spíše do přírodních částí zahrady a nebo jako podrostová solitéra. V husté zimě rostliny na nepřikrytém záhonu vymrzají.

  • Výsev provádíme v dubnu až květnu pgřímo na stanoviště.

  • Rostlina není na půdu nikterak náročná. Roste v každé zahradní půdě.

  • Rostlinu není nutné pravidelně hnojit.

  • Rostlina netrpí škůdci ani chorobami.

  • Sbírá se nať s květy, bez plodů a silnějších stonků, několikrát do roka. Sběr provádíme v červenci a srpnu. Usušíme na stinném a vzdušném místě.

Parametry a specifikace

Druhjestřabina
Měsíc výsevuDuben, Květen