Směs letniček - červené odstíny

Semena letniček červených barev. Letničky dorůstají výšky kolem 90 centimetrů. Celá směs je vhodná k řezu. Dodá vaší zahradě napětí. Více informací

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Směs letniček - červené odstíny

Červená barva je v zahradě naprosto nepostradatelná. Ač se to na první pohled nezdá, vnáší do zahrady klid a jistotu. Pokud v zahradě chybí, i nám pocitově něco chybí, aniž bychom si to hned uvědomili. Díky letničkám, které jsou vhodné k řezu, si můžeme tuto krásu přenést i domů.

Mezi teplé barvy řadíme červenou, oranžovou a žlutou. Barvy modrá, zelená a fialová působí chladně a proto jsou označené jako barvy studené. Vzájemná kombinace těchto barev vyžaduje určitou zkušenost. Nevyváženým poměrem mezi teplými barvami se můžeme dostat až k nevkusnému křiklavému kladení barev vedle sebe.

Barva červená vyvolává slavnostní pocity, umocňuje pocit významu okamžiku a dodává na důstojnosti nejenom dané chvíli ale i celému porostu. Kontrastní postavení zvýrazníme kombinací s doplňkovou barvou zelenou. Zvýraznění podporují i barvy bílá a žlutá.

Směs letniček v červené barvě obsahuje nejznámější letničky jako např. astry, len, laskavce, slézovky, šáter a okrasné máky. Dorůstají výšky od 40 až 90 cm.

Jak pěstovat letničky

  • Letničky potřebují hlavně dostatek světla a pravidelnou závlahu. Během růstu pravidelně odplevelujeme záhon, kde rostliny rostou. Odstraňováním odkvetlých květů podpoříme kontinuální kvetení.

  • Letničky vysazujeme na pozemek po 15. květnu (kdy už nehrozí výskyt přízemních mrazíků). Spon při výsadbě je různý, nejčastěji sadíme ve sponu 20 x 20 centimetrů, nebo 30 x 30 centimetrů - záleží na výšce a šířce rostliny, které vysazujeme.

  • Vhodná je lehčí propustná zemina. V jílovitých a zamokřených půdách se rostlinám nedaří.

  • Před výsadbou je vhodné do záhonu zapravit dobře uleželý kompost či hnůj. Rostliny můžeme během vegetace přihnojovat vodorozpustným hnojivem určeným pro kvetoucí rostliny. Zapravením organického materiálu před výsadbou dodáme rostlinám potřebné množství živin pro jejich růst, hnojení v tomto případě není vhodné.

  • U letniček se nejčastěji setkáme s chorobami, které způsobují patogenní houby. Projevují se různě zbarvenými povlaky, skvrnami a zahnívajícími místy na všech částech rostlin. Patří sem například padlí, plíseň šedá a rzi. Z živočišných škůdců se na rostlinách objevují především třásněnky, molice, mšice, žravé housenky různých motýlů či brouci. Rostliny proti houbám ošetřujeme mořením osiva či postřikem fungicidy. Proti hmyzím škůdcům rostliny bráníme speciálními insekticidy.

  • Letničky, které jsou vhodné pro řez do vázy řežeme dle potřeby. U letniček určených k sušení rostliny po řezu okamžitě umístíme do dobře větrané,stinné, suché a neprašné místnosti, kde je zavěsíme květem dolů a necháme vyschnout.

Parametry a specifikace

Druh směs
Měsíc výsevu Duben, Březen