Ostružiník nutkajský - 6 semen

pošli přes

Ostružiník nutkajský - 6 semen

Dorůstá do výšky až 2,5 metru. Má malé jasně červené plody. Jeho listy jsou velmi dekorativní, plody jsou konzumní. Balení obsahuje 6 semen. Více informací

39 Kč
34 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Rubus parviflorus

Hustý keř pocházející ze Severní Ameriky. Roste podél silnic, železničních tratí a v lesích. Dorůstá do výšky až 2,5 metru. Na rozdíl od většiny zástupců svého druhu nemá trny. Jeho listy jsou dlanitě složené, s průměrem až 20 centimetrů. Květy mají průměr zhruba 2 až 6 centimetrů. Ostružiník je medonosný, takže láká na své květy, které se objevují od května do července velké množství motýlů a včel. Má malé jasně červené plody, které mají velké množství malých semen. Plody dozrávají v červenci a v srpnu. Používají se zejména na výrobu džemu. Plody mohou být konzumovány čerstvé nebo usušené. Své využití má v léčitelství. Jeho listy jsou velmi dekorativní. Hodí se do společných výsadeb společně s pámelníkem, javorem velkolistým či vlčím bobem.

Jak pěstovat ostružiník nutkajský

  • Vyžaduje světlé či polostinné stanoviště, lépe roste na světlém stanovišti. Půdu udržujeme stále vlhkou. Starší rostliny lze prořezat.

  • Semena před vývem namočíme na dva dny do teplé vody, vodu měníme. Poté sloupneme jemnou slupku a provedeme tak stratifikaci. Takto upravená semena vyséváme do speciálního substrátu určeného pro výsev. Semenáčky zakryjeme igelitem, umístíme do pařníku či pod sklo. Důležité je udržet jim vlhkost, kterou potřebují ke klíčení. Vzrostlé rostliny vysazujeme na cílové stanoviště. Necháváme jim hodně místa, jelikož se hodně rozrostou. Ideálně do sponu 50x50 cm.

  • Vyžaduje hlinitopísčitou půdu, která je dobře odvodněná.

  • Při předseťové přípravě půdy na podzim zapravíme dobře uleželý kompost a nebo hnůj. Během vegetace je dobré mulčovat okolí rostlin posekanou trávou či kompostem. Tím dodáme potřebnou dávku dusíku a udržíme vlhkost půdy.

  • Rostliny netrpí chorobami a škůdci.

  • Sbíráme jasně červené plody. Jsou velmi měkké, sklízíme opatrně.

Parametry a specifikace

Druhostružiník