Postupný návod od výsevu pod sklizeň.
Jak bude tvá rostlinka šplhat květináčem,
vždy když bude potřeba, ozvu se co a jak dál.
Zpět k nákupu
Vytvořit objednávkupošli přes
Hojně využívaný salát by neměl chybět na žadné zahradě. Rukola vyníká svou velmí pikantní chutí. Jeho použití v kuchyni je široké, buď ke zpestření a doplnění chuti nebo k tvorbě salátů. Více informací
Dostupny od:
Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč
Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice
Doprava zdarma nad 1500 KčRukola, listová zelenina používaná nejčastěji v syrovém stavu na salát a zeleninové oblohy. Jednoletá rostlina patřící do čeledi brukvovitých (Brassicaceae), vysoká 10-60 cm. Vytváří růžici listů se zubatým okrajem. Listy dorůstají délky až 10 cm. Květy jsou poměrně velké a je jich málo. Obsahuje hlavně nejrůznější antiseptické látky, hodně vitamínu C, A a E. Je doporučována k takzvaným jarním očistným kúrám (posiluje činnost jater, „čistí“ krev). Má pozitivní vliv na kvalitu vlasů a pokožky, zrak, stav sliznic. Působí tedy na zlepšení zdravotního stavu a používá se na nachlazení.
Naproti tomu rostlina Diplotaxis tenuifolia je divokou formou rokety. Je mrazuvzdorná. Přidává se do salátů, pomazánek a obložených baget. Připomíná svojí chutí řeřichu nebo oříšky. Obsahuje vysoké množství vitamínu C. Díky jejé schopnosti rychle obrůstat se u nás pěstuje jako trvalkový salát k řezu.
Rukola není náročná na pěstování. Vyžaduje slunné stanoviště, dostatečnou zálivku. Záhon, kde je pěstována pravidelně odplevelujeme.
Výsev provádíme ven, přímo na stanoviště či do skleníku. Nejvhodnější čas na vysetí je v březnu až do srpna. Souvislý pás semen vložte do žlábků o hloubce 1 cm, zalijte, zahrňte zeminou, stlačte a vydatně zalijte.
Vyžaduje dobře propustnou, s pH 6 – 6,8, dostatkem živin a odplevelenou.
Jedná se o rychlerostoucí plodinu. Nepřihnojujeme žádnými hnojivy. Pokud pěstujeme ve velmi chudé, písčité půdě. Můžeme 1x za 3 týdny přihnojit Cereritem spolu se zálivkou.
Vzhledem ke krátké vegetační době nejsou škůdci významní. Pokud pěstujeme salát na záhonech, mohou ho ohrožovat slimáci. Těch se zbavíme nejlépe ručním sběrem.
První sběr listů provádíme již po 14 dnech od zasazení.
Druh | rukola |
Postupný návod, který Ti pomůže od výsevu až po sklizeň.