Růžový pepř - 100% přírodní esenciální olej (10ml) - Pěstík

Esenciální olej z růžového pepře má jasné aroma pepře se slabým květinovým tónem, suchým dřevitým, mírně kouřovým podtónem - tlumenější ve vůni a s jasnějšími horními tóny než u esenciálního oleje z černého pepře. Je to střední tón, který může dodat aromatickým formulacím krásnou a výraznou charakteristiku.  Více informací

289 Kč
239 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 27.04

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Růžový pepř (Schinus molle) 

Olej z růžového pepře je parní destilován z růžovo-červeného pepře sklizeného ze stromu Schinus molle, původem z pohoří And v Peru. Růžový pepř, označovaný také jako brazilský pepř a peruánský pepř, je rychle rostoucí stálezelený strom odolný vůči suchu, který dorůstá až 50 stop. Kuličky růžového pepře velikostí připomínají zrnka černého pepře, ale mají krásný, růžovo-červený odstín a nádherně kořenitě-pepřovou vůni.

Molle neboli strom růžového pepře byl starými Inky považován za posvátný strom. Domorodé obyvatelstvo využívalo všechny části stromu, včetně plodů růžového pepře, jako bylinné řešení zdravotních potřeb pocházejících z předkolumbijské doby. Listy byly použity v různých nativních léčebných rituálech spojených s očistou, očistou a posvěcením mírových časů. Inkové používali vnější část zralého ovoce k výrobě nápoje, a to jak fermentovaného, ​​tak nekvašeného.

Vezměte prosím na vědomí, že aromaterapeutické vlastnosti esenciálního oleje z růžového pepře nejsou stejné jako u esenciálního oleje z černého pepře a ani jeden by neměl být používán jako náhrada za jiný. Chemicky se olej z černého pepře (Piper nigrum) a olej z růžového pepře (Schinus molle) velmi liší: Esenciální olej z růžového pepře obsahuje přibližně 80 % monoterpenů včetně a-Phellandrenu, Myrcenu, Limonenu, B-Phellandrenu a a-Pinenu. Pro srovnání, esenciální olej z černého pepře má tendenci obsahovat pouze přibližně 50-60 % monoterpenů.

Využití oleje z růžového pepře

Esenciální olej z růžového pepře je rozmanitý olej, který poskytuje mnoho fyzicky a duševně stimulujících vlastností nezbytných pro podporu lidského zdraví. Olej z růžového pepře se používá ve formulacích určených ke zmírnění příznaků přetížení a chřipky. Tento esenciální olej pomáhá podporovat zdravou funkci plic, zvláště když se člověk cítí obzvláště přetížený. Terapeuticky pomáhá olej z růžového pepře zlepšit krevní oběh a může pomoci zmírnit bolest svalů. Tento esenciální olej je běžně známý pro mikrobiální problémy a je vysoce doporučen pro použití v difuzérech k čištění prostředí v uzavřených prostorách a zejména k odvrácení infekčních bakterií, které cirkulují v zimních měsících.

Emočně a energeticky je olej z růžového pepře stimulující a je dobrou volbou pro zahrnutí do směsí, které mají pomoci zvýšit bdělost a výdrž. Kořeněné aroma oleje Schinus Molle Oil se krásně mísí s bergamotem, šalvějí, palmarosou, kadidlem, pomerančem, levandulí, myrhou, ylang ylang, vetiverem, santalovým dřevem, jalovcem, koriandrem, pelargónií a fenyklem. Povznášející vůni tohoto esenciálního oleje lze také inhalovat ke zmírnění bolesti hlavy a uklidňuje.

Jak používat

Olej je vhodný používat k aromaterapii.

Olej lze použít k obohacení kosmetických krémů, ke koupeli či masáži.

Jedná se o kosmetický přípravek, není určen k vnitřnímu užití.

 

Další informace

Použitá část rostliny: plody pepřovníku

Extrakční proces: destilace parou

Barva: čirá až světle žlutá tekutina

Země původu: Peru

#CAS: 68917-52-2 ; 94334-31-3

#FEMA: 3018

#EINECS: 305-104-2

Parametry a specifikace

Objem10 ml
ÚčinkyČištění prostředí
ZnačkaPěstík
Certifikace100% Organic, Vhodné pro vegany, Z udržitelného zemědělství
Druh olejeEsenciální olej
Roční obdobíZima, Podzim
ÚčinekPovzbuzující, Osvěžující, Afrodiziakální
Účel použitíPosílení imunity, Chřipka a nachlazení, Bolesti hlavy a migrény
VůněKořeněná, Hřejivá, Bylinná
Od A do ZR

online podpora nákupu pohodlný nákupGarance vrácení pěněz doprava zdarma

    online podpora nákupu                 pohodlný nákup                garance vrácení peněz             doprava zdarma nad 1 500,-