Sadba HLÍVA ÚSTŘIČNÁ 1l/kr

pošli přes

Hlíva ústřičná sadba 1l

Hlíva je velmi zdravá houba. Neutrácejte zbytečně peníze za drahé léky, které obsahují tuto léčivou houbu. Vypěstujte si ji sami! Lze ji využívat také do polévek, pod maso či do omáček. Její pěstování je velmi jednoduché.  Více informací

99 Kč
86 Kč bez DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Pleurotus ostreatus

Hlíva ústřičná je houba, která vytváří plodnice na kmenech stromů, především listnáčů. Plodnice hlív vyrůstají střechovitě nad sebou v trsech nebo jednotlivě. Vyskytuje se ve všech zeměpisných šířkách a vegetačních pásech obou polokoulí.

Hlíva je samozřejmě konzumní houba. Jsou z ní výborné řízky, hodí se k nakládání do octa nebo sušení. Je to vynikající surovina pro polévky a omáčky, ale má také léčivé účinky. Díky obsaženým imunoglukanům posiluje přirozenou imunitu, tepelně neupravená pomáhá i alergikům. Konzumace hlívy příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi, zvyšuje odolnost proti infekcím, zvyšuje i tvorbu červených krvinek mimo kostní dřeň.

Jak pěstovat hlívu

 • Na pěstování se hodí dřevo téměř všech druhů listnatých dřevin - topol, buk, bříza, vrba, habr, osika, jeřabina, ořešák. Dřevo jehličnatých stromů je zcela nevhodné.

  Podhoubí se rozrůstá při vyšší teplotě, nejrychleji při 28 stupních. K plození potřebuje nižší teploty. Hlíva plodí při teplotě 18 a méně stupňů. Proto, pokud pěstujeme podhoubí venku, je důležité načasování. Podhoubí očkujeme na jaře. Na podzim, kdy se přirozeně ochladí, začne plodit.

  Přirozeně podhoubí hlívy proroste špalkem cca za 4 měsíce.

  Balení této sadby obsahuje speciální návod, kterým je nezbytné se řídit, protože obsahuje důležité detailní informace k tomu, jak docílit úspěšné sklizně.

 • Vždy dbáme na to, aby špalek, do kterého sázíme houby, měl kůru. Dřevo má být zdravé a čerstvé. Dlouho skladované dřevo není vhodné! Použít lze i pařez listnatých stromů.

  V zahradních podmínkách je vhodná doba pro očkování od začátku dubna do konce září. Na pěstování hlívy se používají špalky nebo silné větve o průměru 20-50 cm (nejméně však 10 cm), které se zkracují na délku 30-40 cm. Ve špalku vyvrtáme otvory o průměru 1-2 cm a hloubce 5-10 cm, které po vyplnění sadbou uzavřeme štěpařským voskem bez fungicidní přísady, teplým voskem nebo korkovou zátkou. Můžeme je také umístit do sáčku či pytle, k udržení vlhka.

  V zahradě je nejjednodušší metodou udržení vlhkosti zakopání špalků do poloviny až dvou třetin do země.

 • Listnaté dřevo.

 • Hnojivo se neaplikuje.

 • Pokud mají plodnice dlouhé třeně a malé klobouky, může to znamenat, že jim chybí dostatek světla.

  Přezrálé houby či zbytky hub neponecháváme na místě, protože se v nich množí plísňová onemocnění, případně mušky. V tomto případě proti muškám použijte žluté lepové desky.

 • Plození trvá podle tvrdosti a velikosti špalku 2-5 let. Výnos hub činí okolo 20% hmotnosti dřeva. Plodnice sklízíme v celých trsech vylomením.

Parametry a specifikace

Druhhlíva
Šířka výrobku11.0 cm
Výška výrobku15.5 cm
Hloubka výrobku6.3 cm

Návod k pěstování

 • Jak pěstovat hlívu

  Postupný návod, který Ti pomůže od výsadby až po sklizeň.

  Zadej email. Pošlu potvrzovací email a můžeme začít.