Šanta kočičí - 100% přírodní esenciální olej (10ml) - Pěstík

Rostlina, bylinná trvalka, pochází z Asie a Evropy a byla široce používána v svépomocné medicíně při nachlazení, kašli, hrudních potížích a nervozitě.Více informací

239 Kč
198 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 29.05

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Šanta kočičí (Nepeta cataria)

Esenciální olej Catnip, také známý jako Catmint nebo Šanta kočičí, je destilován parou z krásné, fialově kvetoucí rostliny Nepeta cataria pěstované v okouzlující krajině Kanady. Catnip, člen rodiny Mint, je nejznámější jako pamlsek pro kočky na hraní, ale má také dlouhou historii tradičního bylinného použití. 

Přirozeně se vyskytující chemikálie v Catnipu - terpenoid Nepetalactone je hlavní chemickou složkou esenciálního oleje Catnip, který je mírně účinným odpuzovačem komárů a much. I když si rostlinu často užívají kočky, je nejlepší se vyhnout používání esenciálního oleje v okolí vašich kočičích kamarádů kvůli jeho síle a potenciálu přemoci citlivý systém zvířat.

Využití oleje z šanty kočičí

Catnip olej je široce používán ve směsích odpuzujících hmyz, protože může pomoci odradit komáry, včely, mouchy, blechy a klíšťata. Olej z šanty kočičí může pomoci zmírnit nežádoucí svalové křeče a také pomoci snížit přítomnost nežádoucí bakteriální, plísňové nebo virové aktivity. Díky svým chladivým antioxidačním vlastnostem je esenciální olej Catnip doporučován ke zmírnění bolesti při spálení sluncem a k minimalizaci poškození pokožky způsobené volnými radikály. Esenciální olej si můžete vychutnat v jednoduché difúzi nebo přimíchat do olejů pro použití na lidskou pokožku.

Emočně a energeticky může šanta kočičí nabídnout útěchu během obtížných emočních přechodů a povzbudit motivaci během období úzkosti, stresu a deprese. Catnip Oil ve spojení s dalšími esenciálními oleji dodává jemné aroma a pocit klidu a odpočinku. Olej Catnip lze také rozptýlit pro podporu klidného spánku a navození relaxační atmosféry.

Jak používat

Olej je vhodný používat k aromaterapii.

Olej lze použít k obohacení kosmetických krémů, ke koupeli či masáži.

Jedná se o kosmetický přípravek, není určen k vnitřnímu užití.

Další informace

Použitá část rostliny: listy, stonky, květy

Extrakční proces: destilace parou

Barva: světle žlutá až lehce nazelenalá tekutina

Země původu: Kanada

#CAS: 8023-84-5 ; 84929-35-1

#EINECS: 284-520-5Parametry a specifikace

Objem10 ml
ZnačkaPěstík
Certifikace100% Organic, Vhodné pro vegany, Z udržitelného zemědělství
Druh olejeEsenciální olej
Roční obdobíLéto, Jaro
ÚčinekZklidňující, Relaxační
Účel použitíStres, Hormonální rovnováha, Chřipka a nachlazení, Bolesti hlavy a migrény
VůněSladká, Květinová, Bylinná
Od A do ZS

online podpora nákupu pohodlný nákupGarance vrácení pěněz doprava zdarma

    online podpora nákupu                 pohodlný nákup                garance vrácení peněz             doprava zdarma nad 1 500,-