Šeflera (Schefflera actinophylla) 9 semen

Stálezelený strom, který se nachází především v tropických oblastech. Má složené středně zelené listy ve skupinách sedmi listů. Má temně rudé květy. Je nenáročná na pěstování. Ideální do interiérů a teplých skleníků. Balení obsahuje 9 semen. Více informací

74 Kč
64 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 22.03

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Šeflera - Schefflera actinophylla - 9 semen

Schefflera actinophylla je stálezelený strom vyskytující se obzvláště v tropech. Může vyrůst až do 15 m. Hladký kmínek šeflery nese dlouhé řapíky s paprsčitými listy, které mohou být jasně zelené nebo panašované se žlutými skvrnami. Její paprskovitě se rozbíhající listy připomínají svým uspořádáním deštník. Na začátku léta rozkvétají jeho květy s velkým obsahem nektaru.

V našich podmínkách se pěstuje jako pokojová rostlina, hodí se do zimních zahrad a chladnějších místností. Je naprosto nenáročná na pěstování a velmi dekorativní.


Jak pěstovat šefleru

  • Vhodným stanovištěm je slunné místo bez účinků přímého slunce. Toleruje i polostín. V létě může stát i venku, ale pouze v polostínu a tehdy, když teplota neklesá pod 10 ° C. Šeflera nejenže není odolná vůči mrazu. Pokud je rostlina velká, na jaře ji libovolně seřízněte. Přesazování mladých rostlinek se doporučuje každý rok, u starších šefler by to mělo být zhruba každé 2 až 3 roky. Ovšem jelikož šeflera roste dost pomalu, přesazovat bychom ji měli jen podle potřeby.

  • Semena před výsadbou namočíme na 24h do teplé vody. K výsadbě používáme rašelinové tablety tzv. Jiffy. Tabletu namočíme, vložíme do květináčku a umístíme semeno cca 2x tak hluboko, jako je velikost semene pod povrch substrátu. Zavlažíme podmokem. Udržujeme květináče stále ve vlhku a teplu. Klíčí při vysoké pokojové teplotě okolo 25 st. Celsia a na velmi světlém stanovišti.

  • Vyhovuje jí rašelinový substrát, který je běžně dostupný. Osvědčil se substrát pro pokojové rostliny.

  • Ve vegetačním období bychom měli šefleru alespoň 2x týdně přihnojovat speciálními tekutými hnojivy pro pokojové rostliny přidávanými do zálivky. Hnojiva by neměla obsahovat vápno.

  • Mohou se objevit puklice, které odstraňujeme namočeným hadříkem v lihu. Na jiné škůdce rostlina netrpí. Při přemokření dojde k úhynu kořenů.

Zdroje fotografií:
By Suzannah Goss - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68993619
By J.M.Garg - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4241451
By Suzannah Goss - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68993680

Parametry a specifikace

DruhŠeflera
Druh exotických rostlinListnaté stromy, Bylinky a léčivky
Výška vzrůstuMalé stromy, Keře
PěstováníNa slunci, Venku, Ve stínu, Ve skleníku, V květináči, Uvnitř
Vhodné proZačátečníky
Od A do ZS