Agáve bracteosa (Agave bracteosa) 10 semen

Velice atraktivní mexická krása Agave bracteosa je plně mrazuvzdorná a nenáročná na pěstování! Hodí se proto k osázení nádob či zahrad, kde vynikne v celé své kráse po celý rok! Balení obsahuje 10 semen. Více informací

49 Kč
43 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 22.03

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Agáve bracteosa - Agave bracteosa- 10 semen

Tato americká polopouštní rostlina pochází ze strmých kaňonů kolem Sierra Madre Oriental. Vyznačuje se svým menším vzrůstem okolo 40 cm a plnou mrazuvzdorností.

Tvoří menší rozety, které mají listy velmi jemně ozubené, zužující se od základu do jemné špičky. Květenství je velmi nápadné a impozantní, vytváří bílé květy na vysoké stopce. Agáve se používá jako dekorace do zahrad a při vstupech do domu. Lze ji vysadit také do nádob. Kvete od ledna až do prosince.


Jak pěstovat agáve

  • Vyžaduje plné slunce a pouze nepatrnou zálivku, kterou v zimně zcela vypustíme. Rostlinám vyhovuje dobře propustná půda a plné slunce. Pokud možno sázíme rostliny na jižní stanoviště chráněné před větrem, nejlépe do mírného svahu, aby přes zimní měsíce voda odtékala pryč.

  • Semena vyseváme na povrch propustného substrátu pod sklo. Lehce je přitlačíme do substrátu. Klíčení probíhá při teplotě okolo 25°C. Vlhkost zajišťujeme rosením.

  • Dobře propustný, nutná drenážní vrstva i v případě, že rostlinu vysazujeme do zahrady. Vhodné je namíchat substrát pro palmy či běžnou zahradní zeminu 1:1 s pískem. Na dno výsadbové jámy nasypeme dostatečně velkou drenážní vrstvu z hrubého štěrku. Pokud vysazujeme do nádob, poměr substrátu s pískem zůstává stejný, na dno nádoby také umístíme hrubý štěrk.

  • Agáve má dvě vegetační období : jaro a podzim. Kompletní , vyvážené N-P-K hnojivo aplikujeme jednou měsíčně v tomto období. Hnojíme v v poměru 20-20-20.

  • Agáve trpí na houbové choroby v důsledku vysoké vlhkosti. Pokud je rostlina napadena, začíná uhnívat. Proti houbovým chorobám rodu Phytophora sp. lze rostlinu ochránit včasnou preventivní aplikací fungicidů. Vhodným termínem aplikace je léto, kdy nemá rostlina vegetační období.

    Ve výjmečných případech rostlin, které jsou pěstovány v interiérech, mohou být rostliny napadeny puklicemi, a nebo červci. Objevit se mohou i háďátka nebo svilušky. V případě napadení používáme odpovídající insekticid k likvidaci těchto škůdců.

Zdroje fotografií:
By Stan Shebs, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=131888
Von Stickpen - Eigenes Werk, Gemeinfrei, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11230914

Parametry a specifikace

DruhAgáve
Druh exotických rostlinMrazuvzdorné, Okrasné, Agáve a juky
Výška vzrůstuSukulenty
PěstováníNa slunci, Uvnitř, V květináči, Ve stínu, Venku
Vhodné proZačátečníky
Od A do ZA