Semena na klíčení - Adzuki fazole - 50g

pošli přes

Semena na klíčení - Adzuki fazole - 50g

Pěstování zdravých klíčků rostlin není jen moderní záležitost. Jejich prospěšnost pro lidský organismus je vědecky dokázaná. Obsahují spoustu minerálních látek a vitamínů. Jejich pěstování je velmi nenáročné. Balení obsahuje 50g osiva. Více informací

40 Kč
35 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 21.10

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Klíčky - Adzuki fazole - 50g


Fazole Adzuki jsou svou chutí velmi podobné mungo fazolím (taktéž najdete v naší nabídce). Adzuki jsou ceněny pro své látky, které podporují zdraví a zdravé hubnutí. Velmi cennou vlastností klíčků fazolí adzuki je jejich umění pomoci s léčbou infekcí močového měchýře. Navíc chrání před anémií.

Klíčky jsou bohatým zdrojem minerálních látek, vitamínů (např. B1, B2, E, B6) a lehce stravitelných bílkovin. Fazole Adzuki jsou i skvělou náhradou masa.

Tyto klíčky jsou velmi chutné a křupavé a oplývají nasládlou ořechovou chutí. Velmi oblíbené jsou v asijské kuchyni, kde se přidávají do polévek, rýže nebo jako základ pro sladké pokrmy.

Klíčky můžete přidat do salátů nebo jako oblohu na chlebíčky. Pikantní chuť správně doladí každý pokrm.


Jak pěstovat klíčky

- Klíčky, které nejsou spotřebovány je možné uložit do čisté skleněné nebo plastové nádoby s uzávěrem a uschovat v lednici. Budou růst dál. Klíčky vydrží v lednici 7 až 10 dní.
- Osivo namočíme do vody na 8 až 10 hodin. Takto namočené osivo následně umístíme do klíčící misky či na talíř s vatou. Semena musí být na misce dobře rozprostřená. Misku umístíme na světlé stanoviště při pokojové teplotě. Misku zaléváme přiměřeně 2x-3x denně dokud osivo nevzejde. Klíčící proces trvá 3-6 dní.
- Nevyžadují žádný substrát a není žádoucí aplikovat hnojiva.
- Klíčky zaléváme opatrně, nesmějí stát ve vodě. Mnoho vody způsobuje vznik plísní a znehodnocení materiálu.
- Klíčky před konzumací propláchneme ve vodě.V naší nabídce naleznete i vhodné klíčící misky - světlou a tmavou (značka Kiepenkerl) ve kterých můžete najednou klíčit až tři druhy semen.

Zákazníci s tímto produktem nakoupili také: