Semena na klíčení - Červené zelí - 10g

pošli přes

Semena na klíčení - Červené zelí - 10g

Pěstování zdravých klíčků rostlin není jen moderní záležitost. Jejich prospěšnost pro lidský organismus je vědecky dokázaná. Obsahují spoustu minerálních látek a vitamínů. Jejich pěstování je velmi nenáročné. Balení obsahuje 10g osiva. Více informací

40 Kč
35 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 27.09

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Klíčky - Červené zelí - 10g


Klíčky červeného zelí jsou vynikajícím zdrojem vitamínů A, C, B, E, H či K. Obsahují i velké množství železa, vápníku, síry a mnoha stopových prvků jako je jód či selen.

Vysoký obsah antioxidantů posiluje imunitní systém, nervový systém a funkci lymfatických uzlin. Stejně jako brokolice i červené zelí obsahuje sulforafan. Jedná se o látku, která zvyšuje ochranu před vznikem rakovinotvorných buněk

Klíčky červeného zelí mají chuť čerstvé hlávky.


Jak pěstovat klíčky

- Klíčky, které nejsou spotřebovány je možné uložit do čisté skleněné nebo plastové nádoby s uzávěrem a uschovat v lednici. Budou růst dál. Klíčky vydrží v lednici 7 až 10 dní.
- Osivo namočíme do vody na 8 až 10 hodin. Takto namočené osivo následně umístíme do klíčící misky či na talíř s vatou. Semena musí být na misce dobře rozprostřená. Misku umístíme na světlé stanoviště při pokojové teplotě. Misku zaléváme přiměřeně 2x-3x denně dokud osivo nevzejde. Klíčící proces trvá 3-6 dní.
- Nevyžadují žádný substrát a není žádoucí aplikovat hnojiva.
- Klíčky zaléváme opatrně, nesmějí stát ve vodě. Mnoho vody způsobuje vznik plísní a znehodnocení materiálu.
- Klíčky před konzumací propláchneme ve vodě.V naší nabídce naleznete i vhodné klíčící misky - světlou a tmavou (značka Kiepenkerl) ve kterých můžete najednou klíčit až tři druhy semen.