Semena na klíčení - Jemná směs - 20g

pošli přes

Semena na klíčení - Jemná směs - 20g

Pěstování zdravých klíčků rostlin není jen moderní záležitost. Jejich prospěšnost pro lidský organismus je vědecky dokázaná. Obsahují spoustu minerálních látek a vitamínů. Jejich pěstování je velmi nenáročné. Balení obsahuje 20g osiva. Více informací

40 Kč
35 Kč bez DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Klíčky - Jemná směs - 20g


Jemná směs klíčků vytváří velmi chutnou a lahodnou kompozici. Díky rozmanitosti obsažených druhů získáte vysokou dávku cenných živin, minerálních látek, aminokyselin a vitamínů. A to pouze v jednom balení!

Klíčky obecně obsahují velké množství vápníku, hořčíku, síry a mnoha jiných stopových prvků (jód, selen...). Pravidelná konzumace klíčků snižuje "špatný" cholesterol a reguluje trávení. 

Složení směsi: 40% mungo fazole, 30% lucerny seté, 10% světlé čočky, 5% zelené čočky, 5% červené čočky, 5% ředkve seté, 5% ředkvičky

Klíčky můžete přidat do salátů nebo jako oblohu na chlebíčky.


Jak pěstovat klíčky

- Klíčky, které nejsou spotřebovány je možné uložit do čisté skleněné nebo plastové nádoby s uzávěrem a uschovat v lednici. Budou růst dál. Klíčky vydrží v lednici 7 až 10 dní.
- Osivo namočíme do vody na 8 až 10 hodin. Takto namočené osivo následně umístíme do klíčící misky či na talíř s vatou. Semena musí být na misce dobře rozprostřená. Misku umístíme na světlé stanoviště při pokojové teplotě. Misku zaléváme přiměřeně 2x-3x denně dokud osivo nevzejde. Klíčící proces trvá 3-7 dní.
- Nevyžadují žádný substrát a není žádoucí aplikovat hnojiva.
- Klíčky zaléváme opatrně, nesmějí stát ve vodě. Mnoho vody způsobuje vznik plísní a znehodnocení materiálu.
- Klíčky před konzumací propláchneme ve vodě.V naší nabídce naleznete i vhodné klíčící misky - světlou a tmavou (značka Kiepenkerl) ve kterých můžete najednou klíčit až tři druhy semen.