Cena

22 - 24 Kč

Ostatní semena listové zeleniny  (1 produkt)

Vypěstujte si za pomoci našeho průvodce pěstováním polníček, kopr, rukolu, saturejku a další listovou zeleninu. S naší sadou pro pěstování zeleniny bude pěstování ještě jednodušší. Obsahuje speciální hnojivosubstrát, netkanou textilii, výsevní misku, ochranu proti škůdcům, konev a další pomůcky. Jak na pěstování polníčku a medvědího česneku?

Jak vypěstovat polníček nebo medvědí česnek

Medvědímu česneku se nejlépe daří na místech, kde je stín a větší vlhkostSemena dáváme zhruba do centimetrové hloubky. Sadíme je v 9. až 11. měsíci. Klíčení u medvědího česneku trvá delší dobu, zhruba 1 měsíc. Nechte semena samovolně růst, protože se pak samy rozrostou. Nejvíce živin má, když jsou lístky ještě malinké. Čím více se blíží květenství, tím živiny ztrácí. Česnek dozrává během března až do května. Záleží na teplotě a počasí. Medvědí česnek se také používá jako okrasná rostlina na zahradě. V období kdy kvete, je velice atraktivní. 

Polníček má naopak rád slunné místa. Před sadbou zeminu vyživte hnojivem na organické bázi. Polníček se může vysévat vícekrát do roka. Začínáme na jaře, poté na konci léta a v půlce podzimu. Polníček není odolný vůči mrazům, proto ho ochraňte skleníkempařeništěm nebo netkanou textilií. Tak jako medvědí česnek ho sadíme do centimetrové hloubky. Nezapomeňte na pravidelné zalévání nejlépe odstátou vodou. Také kolem něho odstraňujte plevel. Polníček sklízejte co nejdříve. Jakmile se objeví čtvrtý pár lístků, můžeme začít se sklizní. 

Jak vypěstovat ze semen kopr a rukolu?

Kopr je velmi nenáročná rostlina na pěstování. Semena kopru můžeme vysévat nejenom na zahradě ale i na balkóně či na terase v truhlíku. Kopr miluje světlo a nemá rád průvan. Také je potřeba do půdy vpravit větší dávku humusu a zbavit ji kamínků.  Osivo sázíme do půdy, která je jílovitá a není moc mokrá. Se setím začínáme v březnu a řádkujeme ho zhruba po dvaceti centimetrech. Kopr je rychlík při klíčení. Tudíž k první sklizni dochází již po 6 týdnech. Půdu není třeba hnojit. Postačí vám, když do půdy na podzim naryjete zbytky listí nebo trávy. Ke sklizni dochází během celého roku. Konečný výsev v roce provádíme do půlky září a poslední sklizeň budete mít zhruba v říjnu. Osivo pravidelně zalévejte, aby vám nevyschlo. 

Rukola nejsnadněji vypěstujete za pomoci substrátu na bylinky. Ten dodá zemině všechny potřebné živiny. Semínka rukoly mají totiž rády zeminu, která je dobře živená. Rukolu můžeme zasadit na zahradě, ale můžeme ji pěstovat i v truhlíku. Na zahradě dochází k výsevu počátkem jara. Osivo sadíme do půlcentimetrové hloubky ve vzdálenosti 5 cm. Rukola patří mezi odolné rostliny. Vydrží mrazy i nepříznivé počasí. Přes léto je potřeba dodržovat pravidelné zalévání. Rukolu je dobré sadit na světlo. Vyvarujte se však přímému slunci. Rukola patří opět mezi rychlíky. Sklízet ji můžete už po dvou týdnech od výsevu. Rukolu sklízejte postupně. Odstřihávejte lístky podle potřeby, dále vám potom poroste.