Beucarnea recur/sloní noha/ =

pošli přes

Sloní noha (Beucarnea recurvata)

Rostlina dorůstá do výšky až 1 m. Výrazným rysem této rostliny je její kulatý stonek. Jinak se jí říká Sloní noha. Jedná se o nenáročný sukulent. Balení obsahuje 10 semen. Více informací

60 Kč
52 Kč bez DPH

Dostupnost: Do týdne u vás

Zboží k vám dorazí 07.12

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Beaucarnea recurvata

Rostlina pochází z Mexika. Ve své domovině dorůstá výšky okolo 9 metrů. V bytových podmínkách však dosahuje tak 2 m. Často je nazývána jako sloní noha. Vytváří ztlustlý kmen, který je hnědošedý a v dolní části rozšířený. Směrem vzhůru se zužuje. Na jeho vrcholu roste růžice úzkých listů, dlouhých až 100 centimetrů. U starších rostlin může docházet k rozvětvení růžice. Roste velice pomalu, ale je snadné ji pěstovat a měla by vzdržet několik desítek let. Ideálně doplňuje zařízení moderního pokoje, či kanceláře, daří se jí dobře i v interiérech s ústředním topením.

Jak pěstovat Nolinu

  • Vyžaduje světlé stanoviště. V zimě by teplota v místnosti neměla klesnout pod 12°C. Toho lze dobře dosáhnout umístěním květiny na parapet, pod kterým se nachází ústřední topení. V létě ji můžeme letnit na terase. Zaléváme velmi málo. Půda se mezi jednotlivými zálivkami musí nechat vyschnout a až poté zalévat. V zimě hnojiva neaplikujeme. Zvadlé, či uschlé listy jemným tahem odtrhněte od stonku. Lze počkat, až samo odpadnou.

  • Před výsadbou semeno jemně z jedné strany nabrousíme pilníkem. Následně semena umístíme do misky s teplou vodou na 24h. Semena vyséváme do stejného substrátu jako pro pěstování rostliny. Před výsadbou tento substrát navlhčíme, následně jemně zatlačíme semena, která jsme vyndali z vody. Na květináček umístíme igelitový pytlík, či průhledný kelímek, k udržení stálé vlhkosti. K substrátu, aby semena neuhnila musí jít vzduch, opatříme tedy sáček či kelímek malými otvory. Umístíme na světlé stanoviště a udržujeme teplotu okolo 20 st. Celsia. Substrát udržujeme stále vlhký, nikoliv přemokřený. Semena klíčí do 2 měsíců. Sazeničkám postupně větráme a otužujeme je.

  • Vyhovuje jí zemina s příměsí písku a jílu, anebo rašelinový substrát, který je určený pro pěstování tropických palem.

  • V době vegetace přihnojujeme 1 krát za měsíc tekutým hnojivem vhodným pro kaktusy a sukulenty.

  • Rostlinu napadají svilušky a štítěnky při vysokých teplotách v zimě. K ochraně používáme speciální insekticidy např. Agrion Delta, Biolit, Decis Mega, Fast M, Karate se Zeon technologií 5 CS.

Parametry a specifikace

Druhsloní
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku14.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm