Směs letniček/n =

pošli přes

Směs letniček nízké

Nízké letničky jsou perfektní volbou pro výsadbu do nádob, obrub záhonů či na pietní místa. Jsou nenáročné a kvetou po celé léto! Balení obsahuje 0,9g osiva. Více informací

17 Kč
15 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Směs letniček - nízké

Nízké letničky najdou jak v květináči na vašem balkóně tak na záhoně. Dorůstají výšky od 20 do 40 cm. Směs je složena ze všech barev a různých leniček různé velikosti. Pokud jste se nerozmysleli jaké druhy vybrat a nebo naopak chcete pěstovat ty nejlepší druhy, tato směs je právě pro vás! V balení najdete Antirrhinum, sluncovku, Alyssum,verbeny,petunie či měsíček a další.

Jak pěstovat nízké letničky

  • Letničky potřebují hlavně dostatek světla a pravidelnou závlahu. Během růstu pravidelně odplevelujeme záhon, kde rostliny rostou. Odstraňováním odkvetlých květů podpoříme kontinuální kvetení.

  • Letničky vysazujeme na pozemek po 15. květnu (kdy už nehrozí výskyt přízemních mrazíků). Spon při výsadbě je různý, nejčastěji sadíme ve sponu 20 x 20 centimetrů, nebo 30 x 30 centimetrů - záleží na výšce a šířce rostliny, které vysazujeme.

  • Vhodná je lehčí propustná zemina. V jílovitých a zamokřených půdách se rostlinám nedaří.

  • Před výsadbou je vhodné do záhonu zapravit dobře uleželý kompost či hnůj. Rostliny můžeme během vegetace přihnojovat vodorozpustným hnojivem určeným pro kvetoucí rostliny. Zapravením organického materiálu před výsadbou dodáme rostlinám potřebné množství živin pro jejich růst, hnojení v tomto případě není vhodné.

  • U letniček se nejčastěji setkáme s chorobami, které způsobují patogenní houby. Projevují se různě zbarvenými povlaky, skvrnami a zahnívajícími místy na všech částech rostlin. Patří sem například padlí, plíseň šedá a rzi. Z živočišných škůdců se na rostlinách objevují především třásněnky, molice, mšice, žravé housenky různých motýlů či brouci. Rostliny proti houbám ošetřujeme mořením osiva či postřikem fungicidy. Proti hmyzím škůdcům rostliny bráníme speciálními insekticidy.

  • Letničky, které jsou vhodné pro řez do vázy řežeme dle potřeby. U letniček určených k sušení rostliny po řezu okamžitě umístíme do dobře větrané,stinné, suché a neprašné místnosti, kde je zavěsíme květem dolů a necháme vyschnout.

Parametry a specifikace

Druhsměs
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku13.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm