Portulaca grand/šrucha/jed.sm

pošli přes

Nohel Garden zahradní potřeby

Šrucha velkokvětá jednoduchá Mix

Plnokvětá forma populární šruchy. Rostlina je nenáročnou polehávací letničkou s dužnatými listy a 4-5 cm velkými květy, které zkrášlují zahradu celé léto. Balení obsahuje 900 semen. Více informací

28 Kč
25 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 25.07

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Portulaca grandiflora - plnokvětý mix

Tučnolistá letnička původem z Argentiny. Má dužnaté stonky s měkkými a tlustými čárkovitými listy. Na konci poléhavých stonků vykvétají jednoduché či složené květy pestrých barev. Květy jsou asi 8cm velké, otevírají se jen za slunečního svitu. Kvete od června do srpna. Dorůstá výšky 40 cm. Šrucha se hodí na suché zídky, do skalek, do nádob a truhlíků. Velmi krásně vypadají šruchy s gazániemi a s kosmatci, které mají také stejné nároky.

Jak pěstovat šruchu

  • Vyžaduje slunné stanoviště. Stanoviště by mělo být chráněné před silným deštěm. Vyžaduje minimální zálivku. Snáší sucho.

  • Semena se vysévají od března do speciálního substrátu určeného pro výsev a množení. Semena při pokojové teplotě vzchází do jednoho týdne. Vzrostlé rostliny můžeme od druhé poloviny května zasadit ven.

  • Půda by měla být propustná, vhodná je písčitá.

  • Rostliny přihnojujeme 1x za měsíc ve formě zálivky plným ve voděrozpustným hnojivem. Vhodné je použít např. Cererit, Kristalon.

  • Šrucha může trpět hnilobou ve vlhkém počasí a v přemokřené půdě, napadají jí také plži.

Parametry a specifikace

DruhŠrucha
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku13.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm

online podpora nákupu pohodlný nákupGarance vrácení pěněz doprava zdarma

    online podpora nákupu                 pohodlný nákup                garance vrácení peněz             doprava zdarma nad 1 500,-