Tanacetum coc/kopretina šar/ =

pošli přes

Nohel Garden zahradní potřeby

Kopretina šarlatová - mix

Trvalka, která se hodí do záhonů. Zahradu zdobí svými krásnými různobarevnými květy. Její květy jsou až 10 cm široké. Vhodná k řezu. Více informací

32 Kč
28 Kč bez DPH

Dostupnost: Do týdne u vás

Zboží k vám dorazí 06.06

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Tanacetum coccineum

Elegantní květy kopretin by na záhonech určitě neměly chybět. Vyniknou však i v květináčích. Lidově jsou kopretiny nazývány husarky, svatojánské kvítko nebo jánské kvítí. Je to vytrvalá bylina, 20–100 cm vysoká. Z vodorovně nebo šikmo rostoucího oddenku vyrůstá přízemní růžice listů. Květem je úbor, který může být jednoduchý a nebo složený. Kvete od května do října.

Bylo vyšlechtěno mnoho kultivarů. Dříve byl rod Leucanthemum zařazen do rodu Chrysanthemum. Rostliny se hodí k řezu. Velká většina druhů je mrazuvzdorná.

Kopretina šarlatová je rostlina pocházející z horských luk na Kavkazu. Je vysoká 40 – 80 cm. Kvete červen až srpen. Květy zahradních odrůd hrají všemi barvami od bílé přes růžovou, karmínovou až po granátově rudou.

Jak pěstovat kopretiny

  • Vyžadují slunečné nebo polostinné stanoviště. Půda by měla být neustále mírně vlhká. Na zimu je vhodné přikrýt záhon chvojím a každým druhým až třetím rokem rostliny dělit a znovu rozsazovat.

  • Semena vyséváme přímo na stanoviště v dubnu až květnu. Vzešlé rostliny podle dané odrůdy, sazíme do sponu 20 x 30 cm.

  • Půda by měla být hlinitá, mírně vlhká a hlavně zásobená vápnem a živinami.

  • Pokud není v půdě dostatek vápna, je důležité každý rok do půdy vápno zapracovat. Rostliny můžeme přihnojovat na jaře dobře vyzrálým kompostem. Možné je aplikovat každých 14 dní plné NPK hnojivo - Cererit, Kristalon které je rozpustné ve vodě.

  • Rostliny mohou být napadeny mšicemi. Používáme vhodné ochranné prostředky, např. Mospilan.

Parametry a specifikace

Druhkopretina
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku13.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm