Alyssum saxatile/tařička/žl =

pošli přes

Nohel Garden zahradní potřeby

Tařice skalní Yellow

Nízká trsnatá trvalka s chlupatými šedozelenými listy. Chocholíky květů jsou tvořeny malými, žlutými čtyřčetnými kvítky. Vhodná zejména do skalek a na záhonové výsadby, snáší sušší stanovistě. Balení obsahuje 200 semen. Více informací

32 Kč
29 Kč bez DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Alyssum saxatile

Pod názvem Alyssum jsou známy jak skalničky, tak otužilé letničky, které se hodí jak do truhlíků, okrasných nádob či na obruby záhonů. Nízká trsnatá trvalka s chlupatými šedozelenými listy. Chocholíky květů jsou tvořeny malými, žlutými čtyřčetnými kvítky. Existují i druhy s barvou bílé, růžové, červené a purpurové. Listy vytrvalých druhů jsou neopadavé. Alyssum saxatile kvete od dubna do května. Rostlina je vysoká 15 – 30 cm a poměrně dost se rozrůstá. Kvete žlutými květy, které zcela překrývají šedozelené kopinaté listy.Vhodná zejména do skalek a na záhonové výsadby.

Jak pěstovat tařici

  • Vyžaduje slunečné a teplé stanoviště. Nesnáší zamokření. Rostliny proto zaléváme jen střídmě. Když jsou zimní holomrazy, potřebuje přikrývku ze smrkových větví. Pravidelně odplevelujeme.

  • Semena vyséváme v dubnu až březnu do pařeniště. Od května můžeme vzrostlé rostliny přesazovat na cílové stanoviště. V zahradě se často rostlina množí samovýsevem.

  • Vyžaduje propustnou, vápenitou půdu.

  • Nepřihnojujeme.

  • Rostliny napadá padlí, plíseň šedá. Snažíme se nekropit na listy, udržovat suché podmínky, aby nedošlo k rozvoji houbových chorob. Případně ošetřujeme speciálními fungicidy. Z živočišných škůdců rostliny napadají háďátka či plži.

Parametry a specifikace

DruhTařice
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku13.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm

online podpora nákupu pohodlný nákupGarance vrácení pěněz doprava zdarma

    online podpora nákupu                 pohodlný nákup                garance vrácení peněz             doprava zdarma nad 1 500,-