Aubrietta hybr/tařička Lei/sm =

pošli přes

Nohel Garden zahradní potřeby

Tařička zkřížená Mix

Tařička tvoří malé stálezelené polštáře s bohatým květenstvím. Velmi nenáročná rostlina! V zahradě roste velmi bujně. Balení obsahuje 250 semen. Více informací

32 Kč
28 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 11.06

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Aubrieta x hybrida - mix

 Pochází z horských oblastí jižní Evropy a Malé Asie. Je to nízká trvalka, která kvete polštářovitě. Je 10–15 cm vysoká. Tvoří malé stálezelené polštáře s bohatým květenstvím. Drobné lístky jsou šedozelené a mají lžičkovitý tvar. Tařička kvete od dubna do června květy, jež nesou nejrůznější odstíny modré, fialové, růžové a červené. Je oblíbenou půdopokryvnou rostlinou. Roste velice bujně, mnohdy až agresivně. Hodí se do květinových zídek, skalek, lem trvalkových záhonů, skupinové výsadby či do nádob.

Jak pěstovat tařičku

  • Vyžaduje slunečné a teplé stanoviště. Nesnáší zamokření. Rostliny proto zaléváme jen střídmě. Když jsou zimní holomrazy, potřebuje přikrývku ze smrkových větví. Pravidelně odplevelujeme.

  • Semena vyséváme od února do dubna do pařeniště či teplého skleníku. Od května můžeme vzrostlé rostliny přesazovat na cílové stanoviště. V zahradě se často rostlina množí samovýsevem.

  • Půda by měla být propustná, výživná, sušší, vápnitá.

  • Rostlinu přihnojujeme každý měsíc v době vegetace plným hnojivem, nejlépe vodorozpustným ve formě zálivky.

  • Rostliny napadá padlí, plíseň šedá. Snažíme se nekropit na listy, udržovat suché podmínky, aby nedošlo k rozvoji houbových chorob. Případně ošetřujeme speciálními fungicidy. Z živočišných škůdců rostliny napadají háďátka či plži.

Parametry a specifikace

DruhTařička
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku13.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm