Směs trvalek nízkých =

pošli přes

Nohel Garden zahradní potřeby

Trvalky nízké

Speciální směs rostlin vyhovující i těm nejnáročnějším požadavkům. Sladěná kombinace barev a textur. Balení obsahuje 0,5g semen. Více informací

39 Kč
35 Kč bez DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Směs nízkých trvalek

Správné sestavení a výběr druhů jsou u trvalkových záhonů zvláště významné, protože budou plnit svou estetickou funkci mnoho let. Osázení trvalkami má být vždy nepravidelné, to ovšem neznamená, že je můžeme umísťovat nahodile. Nízké trvalky jsou vhodné pro jako předsadba pro ty vysoké, zároveň je lze pěstovat také v nádobách. Nízké trvalky zároveň nedovolují bujný růst plevelů.

Jak pěstovat nízké trvalky

 • Půdu kolem trvalek pravidelně mělce kypříme a odplevelujeme. Dodržujeme nároky na osvětlení jednotlivých druhů, obecně lze říci, že nejlepší je vysazovat rostliny tam, kde nehrozí, ž ebudou vystaveny polednímu slunečnímu úpalu. V době velkého sucha je nutné trvalky zalévat. Trvalky s vyššími a slabšími květními stonky vyvazujeme ke kolíkům. Odkvetlá květenství ihned odstřihneme. Na podzim odřízneme uschlou nadzemní část a druhy, které špatně přezimují, přikryjeme chvojím. Na jaře chvojí po ukončení trvalých mrazů odstraníme. Pravidelně rostliny přihnojujeme.

 • Výsev provádíme u většiny trvalek do volné půdy na kvalitně připravený záhon. Pouze druhy choulostivé nebo vzácné vyséváme do pařeniště či skleníku, případně i v bytě "za okno". Záhon pečlivě prokypříme do hloubky 10 -15 cm a s maximální pečlivostí zbavíme plevele, zvláště vytrvalého, který se později mezi vzcházejícími semenáčky velmi těžko potlačuje. Vlastní výsev provádíme u drobných semen na široko - osivo rozhodíme rovnoměrně po povrchu záhonu, pokud bylo stratifikováno pak jej vysejeme i s pískem či rašelinou, ve které bylo založeno. Po té výsev přitlačíme do půdy a překryjeme kyprou vrstvou půdy.

  Výsev do pařeniště provádíme u druhů citlivých k namrzání a předčasnému rašení. Postupujeme prakticky stejně jako u výsevu do volné půdy.

  Výsev ve skleníku nebo "za okno" děláme u rostlin citlivých k namrzání s dlouhou dobou vegetace, které musíme vysévat co nejdříve únor-březen, aby do podzimu stihly co nejvíce narůst. Vyséváme do květináčů nebo výsevních misek, které naplníme zahradnickým substrátem pro výsevy. Hloubka výsevu záleží na velikosti semene, obvykle je 1 -2 cm, při výsevu ve volné půdě 2 - 6 cm. Překrytí výsevu provedeme směsí substrátu s drceným pískem (1:1) nebo přímo vrstvou čistého písku. Vyjímkou jsou rostliny klíčící na světle, jejichž semena jen lehce přitlačíme. Teplota při klíčení by se měla pohybovat mezi 15 až 25°C.

 • Půda by měla být vzdušná a měla by zadržovat vlhkost. Písčitou půdu můžeme vylepšit tak, že do její vrchní vrstvy přimícháme kompost. Půda tak bude soudržnější a bude schopna nasát více vody.

 • Přidáme-li do kompostu trochu kravského hnoje, zajistíme rostlinám dostatečnou výživu. Na jaře přihnojujeme kompostem a Cereritem. Od srpna trvalky nehnojíme.

 • Mšice a jiný savý hmyz postřikujeme Pirimorem nebo Metationem, proti housenkám, housenicím, broukům a jejich larvám bojujeme Metationem. Všechna háďátka se šíří půdou a napadenými částmi rostlin. Proto je nutné takto postižené rostliny opatrně odstranit ze záhonu i s kořeny a půdou kolem kořenů a rostlinu zlikvidovat spálením. Doporučuje se na takový záhon vysázet aksamitník neboli afrikán (Tagetes), který háďátka odpuzuje.

  Houbové choroby, tj. černě, rzi, padlí a plísně, lze potlačovat chemickými postřiky, např. Fundazolem. Vhodnější je napadené části rostlin seříznout a spálit. Silně poškozené rostliny musíme zlikvidovat celé i s kořeny. Pokud je záhon silně zamořený, je lepší zdravé rostliny včas přesadit jinam.

Parametry a specifikace

DruhTrvalky
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku13.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm

online podpora nákupu pohodlný nákupGarance vrácení pěněz doprava zdarma

    online podpora nákupu                 pohodlný nákup                garance vrácení peněz             doprava zdarma nad 1 500,-