Tykvice stříkavá (Ecballium elaterium) 12 semen

Stříkavá okurka nebo explodující okurka! Velmi zajímavá rostlina, která po dotyku se semeníkem doslova vystřelí semena až 15m daleko! Balení obsahuje 12 semen. Více informací

54 Kč
47 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 29.03

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Ecballium elaterium

Ecballium elaterium stříkavá okurka nebo explodující okurka. Okurka se jmenuje stříkající, protože při dotyku neobvykle exploduje a vystříkně z ní tekutina s obsahem semen. Tento efekt jde pozorovat pouhým okem. Jedná se o rozmnožovací techniku šíření semen. Tato rostlina je tedy rostlinou, která se vníma jako rostlina, která se dokáže velmi rychle pohybovat. Tento výstřik může být až do vzdalenosti 15 metrů. Je jedovatá, obvzláště její plody. Kořeny obsahují projímavé látky, kdysi byly používány k léčbě revmatismu.

Jak pěstovat tykvici

  • Vyžaduje slunné, teplé stanoviště. Zálivka by měla být pravidelná, méně častá. Nesnáší zamokřené či příliš vlhké stanoviště. Stanoviště by mělo být chráněné před dešťem.

  • Semena vyséváme do substrátu bohatého na živiny. Vysévat můžeme do teplého skleníku či pařeniště. Vyséváme je do hloubky 2x takové, co je jejich velikost. Vyžadují světlé stanoviště. Optimální teplota pro klíčení je 15-20 st. Celsia. Vzchází 2-6 týdnů.

  • Preferuje dobře propustnou půdu. Vyhovují půdy zásobené živinami, roste i v půdách chudých na živiny.

  • Hnojení není nutné.

  • Obvykle netrpí škůdci.

Parametry a specifikace

Druhtykvice
Druh exotických rostlinUžitkové, Plodící, Exotická zelenina
Výška vzrůstuPopínavé rostliny
PěstováníVenku, Na slunci
Vhodné proZačátečníky
Od A do ZT