Užitkové exotické rostliny

Užitkové rostliny i z opačného konce světa není obvyklé pěstovat v našich zemích, ale postupně si získávají na oblibě a to díky svému rozmanitému využití. Vyzkoušejte naše semena užitkových rostlin a nebudete litovat. Užijte si zážitek z pěstování za pomoci našeho Pěstíku. 

Užitkové exotické rostliny  (2 produktů)

Tabák je výborným ochráncem nejenom rostlin zeleniny na vaší zahradě! Vypěstujte si ho za pomoci průvodce pěstováním na eshopu pěstík. S našimi semeny, kvalitním substrátem a hnojivem bude pěstování radost. Zakupte si také truhlík podle barvy či velikosti! Jak si vypěstovat tabák, kdy ho sázet a kdy sklízet?

Jak pěstovat semena tabáku, kdy sázet tabák a kdy sklízet?

Rostlina tabáku pokud je ještě malinká připomíná špenát. Pěstování je jednoduché, vystačíte si se substrátem na zeleninu, fóliískleníkem nebo pařeništěm. Popřípadě ho můžete pěstovat v truhlíku doma. Tabák vám vyroste i ve výšce 7 000 m. n. m. a uspokojí ho lehká zemina. Půda by měla být zrytá do hloubky 20ti centimetrů. Nejčastěji se v našich končinách pěstuje tabák virginský. Sadba tabáku probíhá v měsíci únoru a končí dubnem. Semena dejte do misky, která je průhledná, nejlépe plastová. Poté do ni dejte substrát. Ten může být buď na zeleninu nebo na květiny. Semena pokládejte 3 cm vzdáleně od dalších semen. Navlhčete a zakryjte textilií. Semena nezalévejte, dokud je textilie či fólie orosená. Dokud semínka nevyklíčí, mějte je při pokojové teplotě a na světle. Pokud nejste vlastníkem pařeniště nebo skleníku, nechte rostlinky doma. Sadit na zahrádku se tabák dá, až opadnou poslední mrazíky. Pravidelně tabák zalévejte. Dávejte si pozor na chlórovanou vodu, na ten je tabák obzvlášť alergický. Sklízení tabáku nastává, jakmile začnou listy tabáku žloutnout. Sklízí se 21 dní po ukončení květenství. Jak si vypěstovat rýži?

Jak pěstovat semena rýže, kdy sázet rýži a kdy sklízet?

Udělat si doma rýžové pole není nic nemožného. S našimi semeny rýženávodem si ji sami vypěstujete v květináči. S naším eshopem pro vás bude pěstování radostí. Rýže setá je původem z Afriky a Asie. Největšími vývozci je Amerika, Thajsko a Vietnam. Rýži můžeme sklízet až třikrát do roka. Rýže se začala pěstovat asi před 5 000 lety. Jedná se o jednoletou rostlinu, která dokáže vyrůst až do pěti metrové výšky. Při dozrávání žloutne. Rýže klíčí pouze tehdy, pokud je v oblasti, kde je opravdu velmi vlhko. Jak si tedy vypěstujeme rýži doma? Jelikož potřebujeme navodit rýži velmi vlhkou atmosféru a potřebujeme parodovat rýžové pole, vezmeme si substrát a misku. Substrát zamokříme vodou a na něj vložíme semínka. Rýže vyklíčí zhruba za dva týdny. Jakmile vám vyroste rostlinka, nezapomeňte ji udržovat ve velmi mokrém prostředí. Vezměte si kýbl, do něj vložte keramzit, vložte rostliny a zalejte je vodou tak, aby voda byla 25 mm nad keramzitem. Poté už jen čekáte, až rostlina zežloutne a můžete začít sklízet svou úrodu rýže. 

Užitkové rostliny i z opačného konce světa není obvyklé pěstovat v našich zemích, ale postupně si získávají na oblibě a to díky svému rozmanitému využití. Vyzkoušejte naše semena užitkových rostlin a nebudete litovat. Užijte si zážitek z pěstování za pomoci našeho Pěstíku.