Réva pobřežní (Vitis Riparia) 5 semen

pošli přes

Réva pobřežní (Vitis Riparia) 5 semen

Pnoucí keř, který dosahuje výšky až 10 metrů. Rostlina má plody, které mají černou nebo tmavě fialovou barvu a jsou velké asi 8 mm. Plody obsahují velké množství hroznového cukru a vody. Balení obsahuje 5 semen. Více informací

39 Kč
34 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Vitis riparia

Réva pobřežní je až 15 m vysoká, rychle a bujně rostoucí dřevina. Její plody jsou purpurové až černé a i když jsou jedlé, nemají žádný hospodářský význam, protože jsou velmi trpké. ejich semínka se využívají v kosmetickém průmyslu na omlazující přípravky. Drobné žlutozelené květy rozkvétají koncem května a kvete až do konce června. Květy vydávají velmi intenzívní vůni. Réva pobřežní vypadá velmi pěkně i na podzim, kdy se její listy krásně zlatožlutě zbarvují. Velmi dobře se hodí na velké pergoly, fasády a zdi velkých objektů. Vhodná je i na protihlukové valy nebo na různé stožáry a sloupy.

Jak pěstovat révu pobřežní

  • Vyžaduje slunné stanoviště. Při pěstování nevyžaduje téměř žádnou péči. Dobře snáší sucho. Na velkých plochách jí necháváme růst zcela volně a nemusíme jí vůbec řezat. Je mrazuvzdornější než réva vinná.

  • Semena vyséváme do pěstitelského substrátu, zajistíme dostatečný přístup slunce a pravidelnou zálivku. Když rostlina zesílí a dosáhne zhruba 30cm, můžeme ji v květináči umístit na zahradu nebo na terasu či balkon.

  • Dobře roste v propustných, třeba i kamenitých půdách. Vyšší obsah vápníku v půdě je žádoucí.

  • Pravidelně upravujeme pH půdy mletým vápencem. Můžeme přihnojovat dusíkatými hnojivy.

  • Rostlina trpí běžnými chorobami a škůdci jako réva vinná. Již při rašení se můžeme setkat s tzv. plstnatostí či kadeřavostí vinné révy. Tu první způsobuje roztoč vlnovník révový. Při rašení stříkáme přípravkem Omite 570 EW či Sulkou nebo Sulikolem. Postřik zopakujeme v druhé dekádě srpna.

    K nejvážnějším chorobám patří padlí a plíseň révová (perenospora). Padlí se projevuje typickým povlakem na horní straně listů či bobulí a napadené bobule praskají. Plíseň révová se z počátku projevuje žlutozelenými olejovými skvrnami na listech. Vhodnými přípravky jsou Quadris Max či Optikombi vinná réva.

    Na plíseň šedou je vhodný postřik přípravkem Teldor 500 SC.

Parametry a specifikace

Druhréva