Réva pobřežní (Vitis riparia) 5 semen

Rychle a bujně rostoucí dřevina. Plody jsou jedlé, ale velmi trpké. Balení obsahuje 5 semen. Více informací

41 Kč
36 Kč bez DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Réva pobřežní - Vitis riparia - 5 semen

Réva pobřežní je až 15 m vysoká, rychle a bujně rostoucí dřevina.

Její plody jsou purpurové až černé a i když jsou jedlé, nemají žádný hospodářský význam, protože jsou velmi trpké. Semínka se ale využívají v kosmetickém průmyslu na omlazující přípravky. Drobné žlutozelené květy rozkvétají koncem května a kvete až do konce června. Květy velmi intenzivně voní.

Réva pobřežní vypadá velmi pěkně i na podzim, kdy se její listy krásně zlatožlutě zbarvují. Hodí se na velké pergoly, fasády a zdi velkých objektů. Vhodná je i na protihlukové valy nebo na různé stožáry a sloupy.


Jak pěstovat révu pobřežní

  • Vyžaduje slunné stanoviště. Při pěstování nevyžaduje téměř žádnou péči. Dobře snáší sucho. Na velkých plochách jí necháváme růst zcela volně a nemusíme jí vůbec řezat. Je mrazuvzdornější než réva vinná.

  • Semena vyséváme do pěstitelského substrátu, zajistíme dostatečný přístup slunce a pravidelnou zálivku. Když rostlina zesílí a dosáhne zhruba 30cm, můžeme ji v květináči umístit na zahradu nebo na terasu či balkon.

  • Dobře roste v propustných, třeba i kamenitých půdách. Vyšší obsah vápníku v půdě je žádoucí.

  • Pravidelně upravujeme pH půdy mletým vápencem. Můžeme přihnojovat dusíkatými hnojivy.

  • Rostlina trpí běžnými chorobami a škůdci jako réva vinná. Již při rašení se můžeme setkat s tzv. plstnatostí či kadeřavostí vinné révy. Tu první způsobuje roztoč vlnovník révový. Při rašení stříkáme přípravkem Omite 570 EW či Sulkou nebo Sulikolem. Postřik zopakujeme v druhé dekádě srpna.

    K nejvážnějším chorobám patří padlí a plíseň révová (perenospora). Padlí se projevuje typickým povlakem na horní straně listů či bobulí a napadené bobule praskají. Plíseň révová se z počátku projevuje žlutozelenými olejovými skvrnami na listech. Vhodnými přípravky jsou Quadris Max či Optikombi vinná réva.

    Na plíseň šedou je vhodný postřik přípravkem Teldor 500 SC.
Zdroje fotografií:
By Bill Summers. USDA SCS. 1991. Southern wetland flora: Field office guide to plant species. South National Technical Center, Fort Worth. Courtesy of USDA NRCS Wetland Science Institute. - USDA-NRCS PLANTS Database: Vitis riparia Michx. cropped by uploader to obtain a 2:3 aspect ratio, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=20770720
By Wasrts - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27811947

Parametry a specifikace

Druhréva