Voňavé květy pro mlsouny

Speciální směs květin, které zaujmou nejen vzhledem, ale také svoji vůní. Jsou medonosné, lákají motýli a včely. Některé z nich jsou také léčivé či odpuzují nežádoucí hmyz v zahradě. Více informací

79 Kč
69 Kč bez DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Voňavé květy pro mlsouny

Tato směs obsahuje ty nejkrásnější rostliny, které jsou okrasné nejen listem, ale také květem. Pyšní se svou silně aromatickou vůní. Rostliny dorůstají do výšky cca 50 cm. Květy kromě lidských pohledů a nosů lákají také motýli. Směs je vyvážená, obsahuje letničky, které dokonale spolu ladí!

Jak pěstovat směs pro mlsouny

  • Letničky potřebují hlavně dostatek světla a pravidelnou závlahu. Během růstu pravidelně odplevelujeme záhon, kde rostliny rostou. Odstraňováním odkvetlých květů podpoříme kontinuální kvetení.

  • Letničky vysazujeme na pozemek po 15. květnu (kdy už nehrozí výskyt přízemních mrazíků). Spon při výsadbě je různý, nejčastěji sadíme ve sponu 20 x 20 centimetrů, nebo 30 x 30 centimetrů - záleží na výšce a šířce rostliny, které vysazujeme.

  • Vhodná je lehčí propustná zemina. V jílovitých a zamokřených půdách se rostlinám nedaří.

  • Před výsadbou je vhodné do záhonu zapravit dobře uleželý kompost či hnůj. Rostliny můžeme během vegetace přihnojovat vodorozpustným hnojivem určeným pro kvetoucí rostliny. Zapravením organického materiálu před výsadbou dodáme rostlinám potřebné množství živin pro jejich růst, hnojení v tomto případě není vhodné.

  • U letniček se nejčastěji setkáme s chorobami, které způsobují patogenní houby. Projevují se různě zbarvenými povlaky, skvrnami a zahnívajícími místy na všech částech rostlin. Patří sem například padlí, plíseň šedá a rzi. Z živočišných škůdců se na rostlinách objevují především třásněnky, molice, mšice, žravé housenky různých motýlů či brouci. Rostliny proti houbám ošetřujeme mořením osiva či postřikem fungicidy. Proti hmyzím škůdcům rostliny bráníme speciálními insekticidy.

  • Letničky, které jsou vhodné pro řez do vázy řežeme dle potřeby. U letniček určených k sušení rostliny po řezu okamžitě umístíme do dobře větrané,stinné, suché a neprašné místnosti, kde je zavěsíme květem dolů a necháme vyschnout.

Parametry a specifikace

Druhsměs