Přestože zanedlouho bude červen, stále existují zeleninové druhy a odrůdy, které můžete sít na nezaplněné záhony. Možná vás dokonce překvapí jejich bohatý výběr.
Bylinky v květináči potřebují alespoň jednou denně vydatnou zálivku. Zvláště u malých květináčů v parném létě je potřeba zalévat dokonce dvakrát denně.
Na úspěchu našeho pěstování záleží v první řadě na půdě, ve které pěstujeme. Půda je výsledkem zvětrání hornin a vytvořena převážně z jílu, hlíny a písku. Jenom při určitém složení půdy dosáhneme úspěšného růstu našich rostlin.
Bylinky a léčivky našly uplatnění při léčbě mnoha onemocnění i vedele silně technizované a konzervativní medicíny. Užívání léčivých rostlin povzbuzuje lidský organismus k mobilizaci jeho vlastních tělesných obraných sil a tělo se tak dokáže s nemocí vypořádat samo.O bylinkách a jejich zpracování. ..
Již od lednového mrazivějšího období můžeme začít s různým výsevem či přípravou zeleninové, květinové či jiné zahrady. Čím dříve začneme, tím dřív se nám zahrada odvděčí svou úrodou.
Každý trávník chce svoje. Některým travinám se daří na slunci, jiným ve stínu a zase jiné snesou namáhání. Proto existují různé druhy travních směsí, ze kterých můžete vybírat.
Venku ještě panuje zima a krajina je zahalená pod sněhem, ale my zahradníci už teď přemýšlíme nad výsevem. Jak to vlastně udělat, abychom vše předpěstovali v pohodlí domova, když nemáme pařeniště ani vytápěný skleník?
Venku to tak ještě nevypadá, ale zahradní sezóna právě začíná. Mnoho rostlin, které budete na záhon vysazovat třeba až v květnu, musíte doma za oknem vysévat už v únoru. Které to jsou a jak postupovat?
Zahradní sezóna naplno začíná právě v dubnu. Pokud počasí dovolí můžeš již bez obav vysévat otužilejší druhy zeleniny na záhon a do skleníku či foliovníku vysazovat sazenice teplomilných plodin. Stále je čas pro předpěstování sadby zeleniny i květin na okenním parapetu.
Opravdové pařeniště vyhřívané hnojem bylo dříve nepostradatelnou součástí zeleninových zahrádek. Na nově založených zahradách jej dnes příliš často neuvidíš. Spíše se používají jednodušší pomůcky a přenosné kryty, které částečně zastanou jeho funkci. Komu se vybudování pařeniště vyplatí, k čemu se používá a jak postupovat?
Už se nemůžeš dočkat, až se zahrádka probudí a ty zase spokojeně zaboříš ruce do hlíny? Neboj, už se to blíží! Dny se prodlužují, denní teploty rostou. Jaro je zkrátka za dveřmi. Jakou zeleninu můžeš vysévat na záhonky jako první a kdy je ten správný čas?
Přípravy na nadcházející zahradní sezónu jsou v plném proudu. Ještě toho musíš tolik připravit, obstarat a naplánovat. Ačkoli se některé rostliny předpěstovávají již od ledna, ten pravý pěstitelský shon zažívají okenní parapety spíše až v březnu, kdy se vysévá většina běžnějších druhů zeleniny i letniček, které se přesunují ven až „po zmrzlých“.
I když venku stále panuje bílá zima, únor je ideálním měsícem pro předpěstování barevných Petúnií. Tyhle kvetoucí krásky si můžeš krok po kroku vypěstovat v pohodlí domova a na jaře mohou tvému balkónu či zahradě pro změnu kralovat jejich pestrobarevné květy!
Vánoce i novoroční oslavy jsou dávno pryč, ale tobě zůstalo kromě milých vzpomínek i pár kilo navíc? Přemýšlíš, jak se znovu dostat do formy a pročistit své cukrovím a alkoholem zmožené tělo? Rozhlédni se po zelených darech, které pro tebe příroda nachystala.
Chceš mít jarní zahradu vyzdobenou zářivými narcisy, omamně vonícími hyacinty a barevnými tulipány? Ideální doba pro výsadbu cibulek je právě teď zkraje podzimu.
V únoru je nejlepší čas nejen na výsev, ale také k naplánování výsadby. A s naplánováním výsadby také souvisí seznam rostlin k výsevu! Přináším ti pár tipů, co letos rozhodně zkusit!