Výsevné misky a sadbovače 

Chcete, aby vám semínka rychleji klíčila? S našimi výsevnými miskami a sadbovačem to půjde jedna báseň a zanedlouho budete mít ze semínek sazeničky a dočkáte se dřívější a bohaté úrody! Zasaďte si bylinkyzeleninu i exotické rostliny! Nevíte si rady, jak začít? Náš průvodce pěstováním vám poradí, jak správně pěstovat každý druh rostliny nebo navštivte náš blog, ve kterém vám poradíme, jak na výsadbu z našich 100% čerstvých semen!

Proč klíčit a jak na to?

Cítíte, že potřebujete dodat tělu vitamíny a chcete na to jít přírodní cestou? Někde jste už slyšeli o klíčení semínek, ale nevíte jak na to? Možná vás překvapí jak jednoduché je si klíčky vyrobit doma. Jakmile dodáte semínkům příznivé podmínky, jako je vlhko, teplo a světlo, tak se nastartuje klíčení. Při tomto procesu několikanásobně vzroste podíl vitamínů, minerálů a naklíčená semínka jsou v tomto období bohatá na enzymy. Navíc jsou klíčky lehce stravitelné a vhodné pro přípravu teplé i studené kuchyně.

Velkým pomocníkem pro pěstování klíčků vám bude klíčící miska, která má snadnou manipulaci a zároveň zajistí ideální podmínky pro rychlé klíčení semínek.

Co je klíčící miska a návod jak s ní pracovat?

Miska na klíčení semínek je vaším praktickým pomocníkem v domácnosti. Obsahuje několik pater pro klíčení různých druhů semínek a snadno se udržuje. Její výhodou také je, že udržuje ideální vlhkost a umožňuje proudění vzduchu. Požití je jednoduché. Nasypeme do misky semínka, například pšenici, zalijeme vodou a uložíme na světlé místo - ne však na přímé slunce. Minimálně 2x denně pak proplachujeme vodou. Tímto způsobem je zajištěn průběžný přísun čisté vody, jejíž přebytek se pomocí odtokového ventilu dostane na spodní část misky.

Pokud si chcete vypěstovat klíčky pro přímou spotřebu, tak vybírejte semínka k tomu určená v bio kvalitě. Ke konzumaci jsou naprosto nevhodné klíčky semen určených k výsevu.