Yzop - 100% přírodní esenciální olej (10ml) - Pěstík

Yzop pochází z jižní Evropy a pro své antiseptické, dezinfekční a protiinfekční vlastnosti se tradičně používá snad tisíc let.Více informací

219 Kč
181 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 27.04

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Yzop (Hyssopus officinalis var decumbens) 

Yzopový esenciální olej je destilován parou z krásných, tmavě fialových květů Hyssopus officinalis var Decumbens. Rostlina divoce rostoucí na skalnatých svazích Španělska. 

Nádherný vytrvalý stálezelený keř původem z jižní Evropy, Středního východu a oblasti obklopující Kaspické moře. Yzop má dřevnatý stonek, malé kopinaté listy a vyrážejí purpurově modré květy. Hyssopus officinalis var decumbens by se neměl zaměňovat s yzopovým esenciálním olejem vyrobeným z rostliny Yzop officinalis, která má vysoký obsah ketonů (zejména pinokamponu). Yzop officinalis var decumbens je speciální aromaterapeutický olej s nízkým obsahem ketonů, vhodný pro většinu aromaterapeutických aplikací. Obsahuje přírodní molekuly z téměř každé třídy sloučenin nalezených v terapeutických esenciálních olejích, přesto je stále docela jemný.

Využití oleje Yzop

Esenciální olej z yzopu pomáhá při podpoře zdravé funkce plic, zejména při přetížení způsobeném nachlazením nebo chřipkou, pomáhá potlačit přetrvávající kašel. Při aplikaci může yzopový olej vyvolávat hřejivý pocit, takže je skvělou volbou pro použití na bolavé svaly po náročném tréninku. Esenciální olej z yzopu decumbens je také uklidňující v případech nevítaných svalových křečí. Tento esenciální olej je také užitečný při snižování nežádoucí mikrobiální aktivity, což může být tak vítané, pokud se snažíte zbavit nachlazení nebo chřipky. Ve formulacích péče o pleť může yzopový olej pomoci zklidnit suchou a šupinatou pokožku. Tento esenciální olej je také hřejivý a sedativní, takže je skvělý pro podporu zdravého spánku.

Emočně a energeticky yzopový esenciální olej čistí a posiluje. Posiluje proti negativitě, povzbuzuje mysl, pomáhá s duševní jasností a zlepšuje koncentraci. Yzopový olej je užitečný při zvládání situační nebo sezónní deprese. Může také pomoci posílit a respektovat své osobní hranice, z čehož mohou mít prospěch ti, kteří jsou snadno ovlivnitelní náladami a emocemi ostatních.

Jak používat

Olej je vhodný používat k aromaterapii.

Olej lze použít k obohacení kosmetických krémů, ke koupeli či masáži.

Jedná se o kosmetický přípravek, není určen k vnitřnímu užití.

Další informace

Použitá část rostliny: listy

Extrakční proces: destilace parou

Barva: světle žlutá až hnědá tekutina

Země původu: Španělsko

#CAS: 8006-83-5 ; 84603-66-7

#FEMA: 2591

#EINECS: 283-266-2

Parametry a specifikace

Objem10 ml
ZnačkaPěstík
CertifikaceZ udržitelného zemědělství, Wild harvested, Vhodné pro vegany, 100% Organic
Druh olejeEsenciální olej
Roční obdobíLéto, Jaro
ÚčinekZklidňující, Povzbuzující
Vhodné proMuže
Účel použitíZažívání, Hormonální rovnováha, Chřipka a nachlazení
VůněKořeněná, Bylinná
Od A do ZY

online podpora nákupu pohodlný nákupGarance vrácení pěněz doprava zdarma

    online podpora nákupu                 pohodlný nákup                garance vrácení peněz             doprava zdarma nad 1 500,-