Keják otrubnatý - 5 semen

pošli přes

Keják otrubnatý - 5 semen

Rostlina řadící se mezi cykasy. V našich podmínkách se pěstuje jako pokojová rostlina. Listy jsou zpeřené a mají olivově zelenou barvu. Nádherná pokojová rostlina. Balení obsahuje 5 semen. Více informací

59 Kč
51 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Zamia furfuracea

Pochází z Mexika. Dorůstá výšky až 1,8 m. Listy vyrůstají ze středu kmene, každý je 50-150 cm dlouhý a nese 6-12 párů velmi pevných a drsných lístků. Lístky jsou 8-20 cm dlouhé a 3-5 cm široké. Mladé lístky jsou velmé měkké a plstnaté. Tento druh cykasu je zařazen na Červený seznam IUCN. Keják se pěstuje především jako pokojová rostlina. Je nenáročný na pěstování a velmi dekorativní.

Jak pěstovat keják

  • Rostlina vyžaduje světlé stanoviště. Pokud umístíme rostlinu k oknu, pravidelně ji otáčíme, 1x denně, aby rostla rovnoměrně. Záleváme pravidelně, nevadí, když substrát občas trochu vyschne. Nenecháváme ho vyschnout úplně, rostlině by opadaly listy. Nikdy nezaléváme na listy, zaléváme pouze substrát! Nevyhovuje jí proto ani zvlhčování listů mlžením. Rostlina nesnáší přemokření! Přesazujeme v případě potřeby na jaře. Krátkodobé poklesy teplot až na -9 °C rostliny přežijí, při teplotě kolem -2 °C však u nich dochází k poškození listů.

  • Semena zbavíme jejich obalu, který brání klíčení. Poté je namočíme na 2 dny do vlažné vody. Semena jemně zatlačíme do speciálního substrátu určeného pro výsev a množení. Zajistíme teplo a vlhko. Dáváme pozor na plíseň, která se může objevit z nadměrné zálivky. Po vyklíčení necháme semenáčky na slunci při pokojové teplotě.

  • Vyhovuje mu písčitá, dobře prodyšná a nepříliš bohatá půda.

  • Rostlinu hnojíme plným, postupně uvolňujícím se NPK hnojive. Hnojivo aplikujeme formou zálivky 1x na jaře a 1x na podzim.

  • Nejčastějším problémem při pěstování doma bývaji vlnatky. Jediným běžně dostupným pesticidem určeným na vlnatky je Mospilan.

Parametry a specifikace

Druhkeják